Menu Zamknij

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 10. 04. 2022 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wychodząc z palmami z Kościoła dajemy nasze świadectwo wiary, że uznajemy Jezusa Chrystusa za naszego Pana i Króla, tak jak daliśmy świadectwo w miniony piątek uczestnicząc w Drodze Krzyżowej. Ofiary z Palm będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać Paniom, które zrobiły palmy: Paniom z Grupy 50+ oraz P. Ani, P. Urszuli, P. Zosi, P. Gieni. Bardzo prosimy o przynoszenie kwiatów do Grobu Pańskiego.
  Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.30.
 2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień i pamiątkę największych wydarzeń naszej chrześcijańskiej wiary: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie na uroczystości Triduum Paschalnego czyli w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i na godz. 18.00. a w Wielką Sobotę na godz. 20.00.
  • Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.
  • Wielki Piątek pamiątka Męki, Śmierci i złożenia Pana Jezusa do grobu. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 9.00 dla tych co nie mogą być na Liturgii Wielkiego Piątku wieczorem. Po Liturgii Wielkiego Piątku zaśpiewamy Trzy części Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy.
  • Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów od 10.00 do 15.00 co pół godziny. Na poświęcenie pokarmów przynieśmy skarbonki z jałmużną wielkopostną dla biednych i potrzebujących. Bardzo prosimy również złożyć do wystawionego kosza trwałą żywność, nowe zabawki i słodycze lub ofiary dla dzieci z Domu Dziecka w Gdańsku Oliwie.
   W Wielką Sobotę o godz. 20.00 Wigilia Paschalna: poświęcenie ognia, wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przynieśmy do Kościoła świece.

  Adoracja Pana Jezusa:

  • w Wielki Piątek od 6.00 do 21.00
  • w Wielką Sobotę od godz. 6.00 do 20.00.

  Przy grobie przez cały dzień czuwają ministranci, aspiranci i lektorzy. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Okazja do spowiedzi św. Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa od godz. 17.30 – 18.00 podczas Adoracji. W Wieki Piątek od 18.00 i w Wielką Sobotę od 10.00 – 15.00.
  Program Triduum Paschalnego jest na stronie Parafialnej Triduum Paschale oraz w gablocie przy wyjściu z Kościoła.

 3. Za tydzień Święta Wielkanocne, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. w I Dzień Świąt: Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją oraz o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Braci z KSM Semper Fidelis prosimy o niesienie Baldachimu i prowadzenie Procesji Rezurekcyjnej.
 4. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, opieki MB i Św. Krzysztofa.
 5. Katechezy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w środę i czwartek nie będzie.
 6. Zbiórka aspirantów i ministrantów w środę o godz. 19.00.
 7. Parafialna poradnia prawna i psychologiczna w sobotę nieczynna.
 8. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za zrobienie pięknych palm, sprzątanie Kościoła oraz wszelką pomoc, za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Taca budowlana będzie w Wielkanoc. Zapraszamy do pomocy przy wykonaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego we wtorek na godz. 18.30.
 9. Niech nam Wszystkim Pan Bóg Błogosławi