Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 14.04.2019r.

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wychodząc z palmami z Kaplicy dajemy nasze świadectwo wiary, że uznajemy Jezusa Chrystusa za naszego Pana i Króla, tak jak daliśmy świadectwo w miniony piątek uczestnicząc w Drodze Krzyżowej. Ofiary z Palm będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać Paniom, które zrobiły palmy: P. Ani, P. Urszuli, P. Zosi, P. Sylwi, P. Ewie, P. Gieni, P. Gosi. Bardzo prosimy o przynoszenie kwiatów do Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.30.
 2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień i pamiątkę największych wydarzeń naszej chrześcijańskiej wiary: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie na uroczystości Triduum Paschalnego czyli w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i na godz. 18.00. a w Wielką Sobotę na godz. 19.00. Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Wielki Piątek pamiątka Męki, Śmierci i złożenia Pana Jezusa do grobu. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 10.00 dla tych co nie mogą być na Liturgii Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Po Liturgii Wielkiego Piątku zaśpiewamy Trzy części Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy. Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów z okazją do spowiedzi świętej od 9.00 do 14.00 co pół godziny. Na poświęcenie pokarmów przynosimy skarbonki z jałmużną wielkopostną dla biednych i potrzebujących. Bardzo prosimy również złożyć do wystawionego kosza trwałą żywność, nowe zabawki i słodycze lub ofiary dla dzieci z Domu Dziecka w Gdańsku Oliwie. W Wielką Sobotę o godz. 19.00 Wigilia Paschalna: poświęcenie ognia, wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przynosimy do Kaplicy świece. Adoracja Pana Jezusa w Wielki Piątek od 6.00 do 21.00 i w Wielką Sobotę od godz. 6.00 do 18.00. Okazja do spowiedzi św. poniedziałek, wtorek i środa o godz. 18.00 i w Wieki Piątek od 17.00 do 18.00. Przy grobie przez cały dzień czuwają ministranci, aspiranci i lektorzy Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.Program Triduum Paschalnego jest wyłożony w Kaplicy i jest też na stronie parafialnej oraz na stronie Parafialnej www.swkrzysztof.pl oraz w gablocie.
 3. Za tydzień Święta Wielkanocne, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. w I Dzień Świąt: Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją oraz o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Braci z KSM Semper Fidelis prosimy o niesienie Baldachimu i prowadzenie Procesji Rezurekcyjnej.
 4. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, opieki MB i Św. Krzysztofa.
 5. Katechezy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. we wtorek nie będzie. Wczoraj odbyła się I Spowiedź Dzieci Kl. III. Dzieci bardzo ładnie przygotowane.
 6. Zbiórka aspirantów i ministrantów w czwartek po nabożeństwie, w sobotę o godz. 9.00.
 7. Parafialna poradnia prawna w sobotę nieczynna.
 8. Skarbnicy Parafialni uzbierali 4550 zł. Bóg zapłać Skarbnikom za trud, a Wam za ofiary. Zbiórka na ul. Leskiego 17 i 19 oraz Guderskiego 65, 67, 68, 70 72 będzie w poniedziałek.
 9. Wakacyjny wyjazd dla Młodzieży do Murzasichle w dniach od 22 ? 30 czerwca. Zapisy i szczegóły u Ks. Artura, a wyjazd dla dzieci do Łeby Pensjonat Danuta w dniach od 6 – 13 lipca. Zapisy i karty wyjazdu będą w maju u Ks. Proboszcza. Zachęcamy na te wyjazdy.
 10. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za zrobienie pięknych palm sprzątanie Kościoła.
 11. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę: Gość Niedzielny, małe paschaliki.
 12. Kochani w Wielki Czwartek i w Piątek o 18.00, a w Wielką Sobotę o godz. 19.00 oraz w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocy o godz. 12.00 będzie można łączyć się z naszym Kościołem i oglądać transmisję Nabożeństw i Mszy Św. Na YouTube należy wpisać Parafia Św. Krzysztofa w Gdańsku, kanał Go Wa. Serdecznie zachęcamy Chorych i Cierpiących.
Przewiń na górę