Menu Zamknij

Niedziela Palmowa  –  Męki Pańskiej – 2.04. 2023

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wychodząc z palmami z Kościoła dajemy świadectwo wiary, że uznajemy Jezusa Chrystusa za naszego Pana i Króla, tak jak daliśmy świadectwo w miniony piątek uczestnicząc w Drodze Krzyżowej ulicami naszej Parafii. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
  Dzisiaj o 15.00 z Bazyliki Mariackiej wyruszy Marsz wdzięczności za Życie i Posługę Św. Jana Pawła II.
  Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15
 2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień i pamiątkę największych wydarzeń Zbawczych naszej chrześcijańskiej wiary: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie na uroczystości Triduum Paschalnego czyli
  • w Wielki Czwartek na godz. 18.00
  • Wielki Piątek na godz. 18.00,
  • w Wielką Sobotę na godz. 20.00.

  Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Wielki Piątek pamiątka Męki, Śmierci i złożenia Pana Jezusa do grobu. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 9.00 dla tych co nie mogą być na Liturgii Wielkiego Piątku wieczorem. Po Liturgii Wielkiego Piątku zaśpiewamy trzy części Gorzkich Żali.
  W Wielki Piątek przypada również I Piątek Miesiąca. Ci, którzy obchodzą pierwsze piątki muszą przyjść na liturgię Wielkiego Piątku i przyjąć Komunię Św. Zapraszamy.
  Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów od 9.00 do 15.00 co pół godziny. Na poświęcenie pokarmów przynieśmy skarbonki z jałmużną wielkopostną dla biednych i potrzebujących. Bardzo prosimy również złożyć do wystawionego kosza trwałą żywność, nowe zabawki i słodycze lub ofiary dla dzieci z Domu Dziecka w Gdańsku Oliwie. W Wielką Sobotę o godz. 20.00 Wigilia Paschalna: poświęcenie ognia, wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przynieśmy do Kościoła świece. Adoracja Pana Jezusa w Wielki Piątek od 6.00 do 21.00 i w Wielką Sobotę od godz. 6.00 do 18.00. W Ciemnicy i przy grobie przez cały dzień czuwają ministranci, aspiranci i lektorzy, a także grupy duszpasterskie w określonych godzinach. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Okazja do spowiedzi Św. Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa od godz. 17.30 – 18.00 podczas Adoracji. W Wieki Piątek od 17.30 i w Wielką Sobotę od 9.00 – 15.00. Program Triduum Paschalnego jest na stronie Parafialnej www.swkrzysztof.pl oraz w gablocie przy wyjściu z Kościoła

 3. Za tydzień Święta Wielkanocne, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. w I Dzień Świąt:
  Rezurekcja o godz. 6.00 z Procesją oraz o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 18.00.
  W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
  Braci z KSM Semper Fidelis prosimy o niesienie Baldachimu i prowadzenie Procesji oraz kierowanie ruchem
 4. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, opieki MB i Św. Krzysztofa.
 5. Zbiórka aspirantów, ministrantów i lektorów w środę o godz. 19.30
 6. W dniach 16-18.06.2023 organizujemy 3 dniową pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Podlasia: Wigry, Studzieniczna, Supraśl, Sokółka, Białystok, Tykocin. Koszt 700 zł. W cenie:- przejazd autokarem, 1 obiad, dwa noclegi i 2 śniadania w Domu Pielgrzyma w Supraślu, bilety wstępu i przewodnik. Szczegółowy program na stronie Parafii i w Zakrystii. Zapisy u Ks. Proboszcza po Mszy Św. lub telefonicznie.
 7. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za zrobienie pięknych palm Paniom: z Grupy 50+ oraz P. Zosi, P. Gieni, P. Ariadnie z Córką. Serdeczne Bóg za sprzątanie Kościoła p. Zakrystiance i P. Ewie, Frankowi oraz za wszelką pomoc P. Mirkowi i P. Andrzejowi, za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Taca budowlana będzie 16.04. Serdecznie zapraszamy do pomocy przy Ciemnicy i Grobie Pańskim we wtorek na godz. 18.30. Bardzo prosimy o przynoszenie kwiatów do Grobu Pańskiego. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć małe paschaliki i tutki miłosierdzia na trwałą żywność.
 8. Niech nam Wszystkim Pan Bóg Błogosławi