Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 25.03.2018r.

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wychodząc z palmami z Kaplicy dajemy nasze świadectwo wiary, że uznajemy Jezusa Chrystusa za naszego Pana i Króla, tak jak daliśmy świadectwo w miniony piątek uczestnicząc w Drodze Krzyżowej. Ofiary z Palm będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać Paniom, które zrobiły palmy: P. Annie, P. Wiesi, P. Zosi, P. Gieni, P. Eli i P. Gosi. Bardzo prosimy o przynoszenie kwiatów do Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.30.
 2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień i pamiątkę największych wydarzeń naszej chrześcijańskiej wiary: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie na uroczystości Triduum Paschalnego czyli w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę na godz. 18.00. Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Wielki Piątek pamiątka Męki, Śmierci i złożenia Pana Jezusa do grobu. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 10.00 dla tych co nie mogą być na Liturgii Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Po Liturgii Wielkiego Piątku zaśpiewamy Trzy części Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy. Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów z okazją do spowiedzi świętej od 10.00 do 15.00 co pół godziny. Na poświęcenie pokarmów przynosimy skarbonki z jałmużną wielkopostną dla biednych i potrzebujących. Bardzo prosimy również złożyć do wystawionego kosza trwałą żywność, nowe zabawki i słodycze lub ofiary dla dzieci z Domu Dziecka w Gdańsku Oliwie. W Wielką Sobotę o godz. 18.00 Wigilia Paschalna: poświęcenie ognia, wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przynosimy do Kaplicy świece. Adoracja Pana Jezusa w Wielki Czwartek całonocna od 20.30 ? 6.00. Wielki Piątek od 6.00 do 21.00 i w Wielką Sobotę od godz. 6.00 do 18.00. Okazja do spowiedzi św. poniedziałek, wtorek i środa o godz. 18.00 i w Wieki Piątek od 17.00 do 18.00. Przy grobie przez cały dzień czuwają ministranci i aspiranci. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.Program Triduum Paschalnego jest wyłożony w Kaplicy i jest też na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl oraz w gablocie.
 3. Za tydzień Święta Wielkanocne, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. w I Dzień Świąt: Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją oraz o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Braci z KSM Semper Fidelis proszę o niesienie Baldachimu i prowadzenie Procesji Rezurekcyjnej.
 4. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, opieki MB i Św. Krzysztofa.
 5. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. we wtorek i środę o g. 18.30. I Spowiedź Dzieci Kl. III będzie po Świętach w sobotę 21.04. o godz. 10.00. Dzieci przychodzą ubrane na galowo. Dzieci, które ani raz nie opuściły Drogi Krzyżowej przyjdą po odbiór nagrody w poniedziałek, wtorek lub środę o godz. 18.30. Proszę zabrać plansze z obrazkami.
 6. Zbiórka aspirantów i ministrantów w czwartek , piątek i sobotę po Nabożeństwie.
 7. Parafialna poradnia prawna w sobotę nieczynna.
 8. W kwietniu ruszy również Poradnia neurologopedyczna dla Dzieci i Dorosłych po wylewach i udarach. Będą też grupowe zajęcia profilaktyczne. Zajęcia będzie prowadzić P. Iwona Piotrowska
 9. Skarbnicy Parafialni uzbierali 7500 zł. Bóg zapłać Skarbnikom za trud, a Wam za ofiary. Zbiórka na ul. Czermińskiego będzie w tym tygodniu.
 10. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za zrobienie pięknych palm, sprzątanie Kaplicy firmie krispol i wszystkim sprzątającym. Bóg zapłać za nowe chodniki. Zapraszamy do pomocy przy Grobie Pańskim w czwartek po Mszy Św.
 11. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę: Gość Niedzielny Mały i duży, małe paschaliki.
 12. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na Niedzielę Palmową i cały Wielki Tydzień.
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 25.03.2018r.
Przewiń na górę