Niedziela Św. Rodziny z Nazaretu Jezusa, Maryi i Józefa – 29.12.2019r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Św. Rodziny z Nazaretu Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się za wszystkie Rodziny z naszej Parafii, w Polsce i na świecie, aby Św. Rodzina nas wspomagała   i obdarzała potrzebnymi łaskami, zdrowiem i radością, pokojem i miłością, aby nam niczego nie brakowało, a życie miłością pałało.
 2. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o szczęśliwe zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, pamiętajmy o naszych zmarłych.
 3. W tym tygodniu obchodzimy Uroczystości i wspomnienia:
  • we wtorek – 31.12 – Św. Sylwestra Papieża, jest to ostatni dzień starego roku. Po Mszy Św. o godz. 18.00 odśpiewamy suplikacje jako modlitwę dziękczynną za wszystkie łaski otrzymane w starym roku, przebłagalną za grzechy minionego roku oraz błagalną o potrzebne łaski na Nowy 2020 Rok, aby był pomyślny i szczęśliwy. Życzymy dobrej zabawy sylwestrowej i szczęśliwego powrotu do domu oraz zapraszamy na Mszę Św. w Nowy Rok.
  • w środę – 1.01 – Pierwszy dzień Nowego 2020 Roku, obchodzimy Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Świecie. Msze Św. jak w każdą Niedzielę. Pamiętajmy, że mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy Św.
  • w czwartek – 2.01 – Św. Bazylego i Grzegorza Biskupów i Doktorów Kościoła.
  • w piątek – 3.01 – Pierwszy Piątek Miesiąca. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek i sobotę od godz. 11.00. Okazja do spowiedzi Św. od godz. 17.30. Msza Św. o godz. 8.30 i 18.00.
  • w sobotę – 4.01 – I Sobota stycznia. Po Mszy o godz. 18.00 zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

  Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia i Błogosławieństwa Bożego.

 4. Katecheza dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania rozpocznie się po Kolędzie.
 5. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką, kalendarze parafialne na Rok 2019, zestawy kolędowe i wodę święconą w Zakrystii.
 6. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: dekoracje Świąteczne, za sprzątanie Kaplicy , PZ Caritas za prowadzenie programu SPIŻARNIA.
 7. Dalsza część kolędy od 2.01. Plan jest na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl. jest również wywieszony na klatkach i w skrzynkach pocztowych. Kolęda dodatkowa 8.02.2020 r.
Przewiń na górę