Menu Zamknij

Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu Jezusa, Maryi i Józefa – 26. 12. 2021r.

 1. Dzisiaj II Dzień Świąt Bożego Narodzenia i Święto Św. Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się za wszystkie Rodziny z naszej Parafii, w Polsce i na Świecie, aby Św. Rodzina nas wspomagała, potrzebnymi łaskami obdarzała, a także zdrowiem i radością, pokojem i miłością, aby nam niczego nie brakowało, a życie miłością pałało.
 2. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie.
 3. Kalendarz Liturgiczny :
  • w poniedziałek – 27.12 – Święto Św. Jana Apostoła Ewangelisty. Po Mszy Św. Błogosławieństwo wina, którego będzie można skosztować;
  • we wtorek – 28.12 – Święto Św. Młodzianków Męczenników;
  • w piątek – 31.12 – Św. Sylwestra Papieża, jest to ostatni dzień starego roku. Po Mszy Św. o godz. 18.00 odśpiewamy suplikacje jako modlitwę dziękczynną za wszystkie łaski otrzymane w starym roku, przebłagalną za grzechy minionego roku oraz błagalną o potrzebne łaski na Nowy 2022 Rok, aby był pomyślny i szczęśliwy;
  • w sobotę – 1.01 – Pierwszy dzień Nowego 2021 Roku, obchodzimy Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki.
   Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Świecie. Msze Św. jak w każdą Niedzielę.
   Jest to I Sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 18.00 zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie Zapraszamy.

  Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny, rocznicę ślubu życzymy: zdrowia, łask Bożych, opieki MB i Św. Krzysztofa.

 4. Zostało jeszcze 4 dni tego roku, aby skorzystać z odpisu darowizny na parafie na cele kultu religijnego. Osoby fizyczne 6% rocznego dochodu, a osoby prawne(firmy) 10% łącznego rocznego dochodu. Szczegóły na kartkach przy wyjściu z Kościoła.
 5. Kochani w roku 2022 ze względu na epidemię nie będzie Kolędy. My Kapłani zapraszamy Was do Kościoła na Mszę Św. w Waszej intencji. Od 10 stycznia codziennie będzie Msza Św. o godz. 18.00 za Parafian z innej ulicy. Zabierzmy ze sobą buteleczkę z wodą, która zostanie poświęcona podczas tej Mszy, a Wy pokropicie nią Siebie, Wasze domy i mieszkania. Plan podamy na początku stycznia.
 6. Wszyscy przychodzimy do Kościoła w maseczkach.