I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018r.

 1. W Środę Popielcową przez posypanie głów popiołem rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. W tym czasie mamy uczęszczać na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale i Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczniemy za dwa tygodnie. Będzie je głosił Ks. Prof. Wojciech Bęben ? Wykładowca U G. Mamy również pamiętać o modlitwie, poście i jałmużnie.Kto nie był posypany popiołem w Środę Popielcową może to uczynić dziś po Mszy Św. i zabrać skarbonkę na jałmużnę wielkopostną. Za tydzień zbiórka ofiar na Misje Św.
 2. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 9.00 i 18.30. Dzieci otrzymują specjalne obrazki, a na koniec będą nagrody. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pokutnym nabożeństwie. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież Bierzmowana przychodzą obowiązkowo.
 3. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w Niedzielę o godz. 17.30. Kazania głosi Ks. Proboszcz. Serdecznie zapraszamy.
 4. Msza Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W tygodniu Msza Św. codziennie o godz. 8.30 i 18.00. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi św. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie,o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o szczęśliwe zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, jak również pamiętajmy o naszych zmarłych, aby o nas pamiętały następne pokolenia.
 5. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

  • we wtorek ? Po Mszy Św. Litania do Św. Jana Pawła II.
  • w środę ? Po Mszy Św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • w czwartek ? Po Mszy Św. Litania do Św. Krzysztofa.

  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej i Św. Krzysztofa.

 6. Biuro Parafialne czynne codziennie po Mszy Św. o godz. 18.30.
 7. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. we wtorek i środę o godz. 18.30. Spotkanie dla Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w czwartek o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa. Katecheza dla Młodzieży Gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania dzisiaj o godz. 18.00.
 8. Zbiórka Ministrantów i Aspirantów w sobotę o godz. 10.30. Próba Chórku Parafialnego dla Dzieci w sobotę o godz. 11.00.
 9. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę o g.odz.11.00 po umówieniu się Tel
 10. Trening PSP w sobotę o godz. 16.00.
 11. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: sprzątanie Kaplicy, PZ Caritas za prowadzenie programu ?SPIŻARNIA?.
 12. W najbliższy poniedziałek, wtorek i Środę po trzymiesięcznej przerwie Skarbnicy Parafialni będą zbierać ofiary na budowę Kościoła. Skarbnikom za wielki trud, a Wam za ofiary serdeczne Bóg zapłać. W następnym tygodniu będzie zbiórka na ul. Guderskiego 68, 70, 72 i Leskiego 17 i 19, oraz Guderskiego 16, 18, Jaworzniaków 16, 18.
 13. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką i małe Paschaliki.
 14. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na Niedzielę i cały nadchodzący tydzień.
Przewiń na górę