I Niedziela Wielkiego Postu – 5.03.2017

 1. W Środę Popielcową przez posypanie głów popiołem rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. W tym czasie mamy uczęszczać na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale i Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczniemy za dwa tygodnie. Będzie je głosił Ks. Doktor Piotr Przyborek ? Wykładowca Gdańskiego Seminarium Duchownego. Mamy również pamiętać o modlitwie, poście i jałmużnie. Kto nie był posypany popiołem w Środę Popielcową może to uczynić dziś po Mszy Św. i a po Mszy Św. zabrać skarbonkę na jałmużnę wielkopostną. Za tydzień zbiórka ofiar na Misje Św.
 2. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 10.00 i 18.30. Dzieci otrzymują specjalne obrazki, a na koniec będą nagrody. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pokutnym nabożeństwie. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. przychodzą obowiązkowo.
 3. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w Niedzielę o godz. 17.30. Kazania głosi Ks. Artur.Serdecznie zapraszamy.
 4. Msza Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi św. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach:z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie,o szczęśliwe rozwiązanie,o szczęśliwą podróż, o szczęśliwe zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, jak również pamiętajmy o naszych zmarłych, aby o nas pamiętały następne pokolenia.
 5. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

  • we wtorek ? Po Mszy Św. Litania do Św. Jana Pawła II.
  • w środę ? 8.03 ? Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom i Dziewczynkom składamy jak najlepsze życzenia zdrowia, Bożego Błogosławieństwa, opieki MB i Św. Krzysztofa. Po Mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • w czwartek ? Po Mszy Św. Litania do Św. Krzysztofa.

  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia,Błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej i Św. Krzysztofa.

 6. Biuro Parafialne czynne codziennie po Mszy Św. o godz. 18.30.
 7. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.jutro o godz. 18.30.
 8. Trening PSP w sobotę o godz. 16.00.
 9. Zbiórka Ministrantów i Aspirantów w sobotę o godz. 10.30.
 10. W minionym tygodniu skarbnicy Parafialni zbierali ofiary na budowę Kościoła. Uzbierali 4550 zł.Skarbnikom za trud, a Wam za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 11. Grupa 50 + zaprasza na spotkania: w poniedziałki o godz. 10.00 koło Kaplicy na kijki, w czwartki o godz. 14.20 ? gimnastyka ? wyjazd z przystanku k. Kaplicy.
 12. Dzień otwarty Przedszkola ?Krzyś? w sobotę 11.03 od godz. 10.00 ? 13.00. W programie zajęcia : integracyjne, logopedyczne, plastyczne, eksperymenty.
 13. Potrzebna opiekunka do starszej osoby. A do dziecka jest chętna opiekunka.
 14. Serdeczne Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu i sprzątanie Kaplicy.
 15. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką:kalendarze parafialne na rok 2017, puzzle ze Św. Janem Paweł II oraz breloczki i obrazki ze Św. Krzysztofem.
 16. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na Niedzielę i cały nadchodzący tydzień.
Przewiń na górę