Menu Zamknij

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. A 8.06 Boże Ciało. W Boże Ciało zapraszamy Dziewczynki Komunijne i Rocznicowe w albach do sypania kwiatków jak również małe dziewczynki, a chłopców w strojach komunijnych do niesienia poduszek i kwiatów, a małych chłopców do dzwonienia dzwonkami. Prosimy też o zbieranie i przynoszenie kwiatów.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
  • jutro – II Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła
  • w środę – 31.05 – Święto Nawiedzenia NMP;
  • w czwartek – 1.06 – Święto JCh Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Będziemy się modlić za Kapłanów i o Kapłanów. Jest to również Dzień Dziecka;
  • 2.06 – przypada I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi rano i wieczorem od 17.30;
  • w sobotę – 3.06 – Św. Karola Lwangi i Towarzyszy; jest to I Sobota Miesiąca – po Mszy o 8.30 Adoracja, zmiana Tajemnic Różańcowych i Nabożeństwo do NSM.
   Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w sobotę od godz. 11.00.

  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błog. Bożego, Opieki M Bożej, Św. Krzysztofa i Św. Rity.

 3. Nabożeństwo czerwcowe codziennie rano i wieczorem. Serdecznie zapraszamy.
 4. Trwa Biały Tydzień dla dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii Św. Dzieci w strojach komunijnych przychodzą przez cały tydzień codziennie na godz. 18.00 do soboty włącznie z wyjątkiem wtorku ze względu na Bierzmowanie. Jeszcze raz Bóg zapłać Dzieciom i Rodzicom za piękną uroczystość, przepiękną dekorację oraz za złożone ofiary, które będą przeznaczone na freski na ścianie Prezbiterium. Prace rozpoczniemy po 11 czerwca. Bóg zapłać za dwa piękne obrusy na nowy ołtarz, który będzie na Odpust.
 5. Rocznica I Komunii Św. będzie za tydzień w Niedzielę 4.06 o godz. 10.30. Spotkanie dla Rodziców i Dzieci Rocznicowych jutro o godz. 19.00. Próba śpiewu Dzieci Rocznicowych będzie w środę i czwartek o godz. 18.30, a próba generalna w piątek o godz.18.30. Spowiedź dzieci Rocznicowych i Rodziców w piątek od godz. 16.30. Po próbie generalnej w piątek o 19.30 dekoracja i sprzątanie Kościoła.
 6. Bierzmowanie w naszej Parafii we wtorek 30.05. o godz. 18.00, którego udzieli Bp Wiesław Szlachetka. Młodzież ubrana na galowo przychodzi na godz. 17.30. Dzisiaj po Mszy wieczornej próba generalna ze Świadkami. Spowiedź dla Młodzieży i Rodzin jutro o godz. 18.30.
 7. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Sanktuariów Podlasia oraz do Medjugorie. Program na stronie Parafii i w Zakrystii.
 8. Dziękujemy wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła: Rodzicom Dzieci Komunijnych. Bóg zapłać za wszelką pomoc Pani Zakrystiance, Panu Kościelnemu i Panu Andrzejowi, a Wam za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Tydzień temu na tacę budowlaną złożono 2850 zł.
 9. Przy wyjściu z Kościoła można prasę i modlitewniki ze Św. Krzysztofem i Św. Ritą.