Nowy Rok – Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki – 1.01.2017

 1. Dzisiaj Pierwszy dzień Nowego 2017 Roku, obchodzimy Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Świecie. Msze Św. jak w każdą Niedzielę. Pamiętajmy, że mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy Św.
 2. Msza Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi św. Msza Św. od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 ze względu na Kolędę. Przed Mszą Św. również okazja do spowiedzi świętej. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o szczęśliwe zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, jak również pamiętajmy o naszych zmarłych, aby o nas pamiętały następne pokolenia.
 3. W tym tygodniu obchodzimy Uroczystości i wspomnienia:
  • w poniedziałek – 2.01 – Św. Bazylego i Grzegorza Biskupów i Doktorów Kościoła.
  • w piątek – 6.01 – Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie zwana Trzech Króli. Msze Św. jak w każdą Niedzielę. Po Mszy Św. poświęcenie kadzidła, wody i kredy, którą napiszemy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców K + M + B RP 2017 na znak, że przyjęliśmy Jezusa Nowonarodzonego do naszych Rodzin. Poświęconą kredę i kadzidło będzie można zabrać przy wyjściu z Kaplicy, a wodę w Zakrystii. Ofiary przeznaczone na Misje. Jest to również I Piątek miesiąca stycznia. Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy Św. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w następny piątek 13.01 od godz. 13.00.
  • w sobotę – 7.01 – Jest to również I sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 18.00 zmiana Tajemnic Różańca Św. i Adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia i Błogosławieństwa Bożego.
 4. Początek Kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W sobotę i w Niedzielę o godz. 15.30. W Trzech Króli również Kolęda od godz. 15.30. W mieszkaniu należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, Krzyż, dwie świece, Pismo Św. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od katechezy i indeksy. Całe Rodziny starają się być obecne w domu, by razem z Kapłanem prosić o Błogosławieństwo Boże dla swojej Rodziny. Kolęda dodatkowa 12.02.2017.
 5. Do biura parafialnego w styczniu można umówić się telefonicznie.
 6. Katecheza dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i dla młodzieży kl. III gimnazjalnych przygotowujących się do Bierzmowania rozpocznie się po zakończeniu Kolędy, a więc po 12 lutego.
 7. Zbiórka aspirantów i ministrantów w sobotę o godz. 10.30.
 8. Serdeczny Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu i sprzątanie Kaplicy.
 9. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką: kalendarze parafialne na rok 2017, kropidełka, zestawy kolędowe, breloczki, płaskorzeźby i obrazki ze Św. Krzysztofem.
 10. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2017, aby był pomyślny i szczęśliwy.
Nowy Rok – Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki – 1.01.2017
Przewiń na górę