Odpust ku Czci Św. Krzysztofa – 30.07.2017r.

 1. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży oraz czas urlopów i wypoczynku dla dorosłych. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dużo słońca oraz miłego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu przez wstawiennictwo Św. Krzysztofa. Podczas wakacji pamiętajmy o modlitwie, Mszy Św. oraz o spowiedzi i Komunii Św.
 2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

  • w poniedziałek – 31.07 – Św. Ignacego z Loyoli Prezbitera. – we wtorek – 1.08 – Św. Alfonsa Marii Liguoriego Bpa. Po Mszy Litania do Św. JPII.
  • w środę – Po Mszy Św. Nowenna do MBN Pomocy. – w czwartek – Po Mszy Św. Litania do Św. Krzysztofa. O godz. 8.00 wyjeżdżam z dziećmi na kolonię do Darłowa k/Ustki.
  • w piątek – 4.08 – Św. Jana Marii Vianneya Prezbitera. Jest to również I Piątek sierpnia. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy od godz. 11.00. Po Mszy Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • w sobotę – 5.08 – O godz. 16.30 spotkanie grupy 50+ kawa, herbata i ciasto, a o godz. 18.00 Msza Św. w intencji Czcicieli Żywego Różańca. Po Mszy Św. zmiana Tajemnic Różańcowych, Różaniec i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić urodziny, imieniny czy jubileusze składamy jak najlepsze życzenia dużo zdrowia, obfitych łask Bożych, opieki MB i Św. Krzysztofa.

 3. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie po Mszy Św.
 4. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność najpierw samemu Bogu za dzisiejszy dzień, piękną pogodę i za wszystkie łaski otrzymane w minionym roku i przez te dwanaście lat. Z tej okazji dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: być w Łasce Uświęcającej, przyjąć Komunię Św., odmówić Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga i pomodlić się w intencji Ojca Św. Z całego serca pragnę podziękować Tobie Księże Infułacie za to, że zechciałeś przyjechać do nas, aby przewodniczyć tej dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy Ci za modlitwę, Ofiarę Mszy Św., wygłoszone piękne Słowo Boże oraz poświęcenie samochodów i wszelkich pojazdów. Życzymy Ci dużo zdrowia, długich lat życia i mocy Ducha Św. w posługiwaniu Kościołowi Gdańskiemu. Słowa wdzięczności kieruję do Kapłanów za dobre serce i ogromną życzliwość. Bóg zapłać Kapłanom Rodakom i wszystkim Kapłanom za obecność i modlitwę. Ks. Infułata, Kapłanów i wszystkich gości zapraszam na obiad na Plebani. Serdeczny Bóg zapłać projektantom, budowniczym, ofiarodawcom i dobrodziejom naszej Parafii. Dziękuje Pani Organistce, Zakrystiance, Kościelnej służbie Mężczyzn ?Semper Fidelis?, ministrantom, lektorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w przygotowaniu dzisiejszej Uroczystości. Słowa wielkiej wdzięczności kieruje do was drodzy Goście i Parafianie, bez których nie było by tego wszystkiego. Pragnę podziękować wszystkim za pomoc w zorganizowaniu XI Festynu Rodzinnego: za wszystkie nagrody na loterię oraz wszelką pomoc z okazji Odpustu i przez cały rok. Kościołowi Domowemu. Za kabriolet Robertowi Żarlińskiemu. Dziękuję Sponsorom: Panu Ireneuszowi Młyńskiemu z naszych Delikatesów, Renault ?Zdunek?, PKP PLK Gdynia, Trefl w Gdyni, Policji, Straży Pożarnej. Bóg zapłać Pani Elżbiecie Zając z Ośrodka Wczasowego ze Stogów za przygotowanie obiadu. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać. Po każdej Mszy Św. (organizujemy przy Kaplicy Festyn Rodzinny). Jest loteria fantowa i cenne nagrody do wylosowania. Jest bigos, chleb ze smalcem, ogórki małosolne, napoje, słodycze, ciasto, wata cukrowa, baloniki z helem. Będą pokazy Straży Pożarnej, Policji, samochodów Renault i Honda. Podczas Festynu można nabyć prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, breloczki, płaskorzeźby, figurki i obrazki ze Św. Krzysztofem patronem kierowców i podróżujących.. Ofiary z festynu będą przeznaczone na budowę nowego Kościoła.
 5. Za chwilę będzie litania do Św. Krzysztofa, modlitwa, błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów. Błogosławieństwo Ks. Infułata. A po błogosławieństwie przejedziemy Kabrioletem i Ks. Infułat pokropi samochody wodą święconą i wszyscy naciskamy na klaksony – sygnał ciągły.
Odpust ku Czci Św. Krzysztofa – 30.07.2017r.
Przewiń na górę