Menu Zamknij

Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą – 13. 02. 2022r.

 1. Jutro rozpoczynają się ferie zimowe. Dzieciom, Młodzieży, Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom życzymy dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.
 2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • w poniedziałek ? 14.02 – Św. Walentego – czyli Walentynki -Wszystkim Zakochanym: Małżonkom, Narzeczonym przez wstawiennictwo Św. Walentego życzymy pogłębienia miłości, która jest wielkim darem, ale również ogromnym zadaniem. Na znak że bardzo się kochacie możecie się teraz pocałować, a w domu Panowie wręczyć piękny bukiet kwiatów i powiedzieć Kochanie jesteś najlepsza i najpiękniejsza na świecie i bardzo Cię kocham;
  • w sobotę – Wieczernik o godz. 17.15. Serdecznie Zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu, KS. Marcinowi, który obchodził w piątek swoje urodziny składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błog. Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. codziennie od poniedziałku do piątku od 17.30; a w czwartek od godz. 17.00.
 4. Bierzmowanie w naszej Parafii będzie 24.03 w czwartek o godz. 18.00, którego udzieli Biskup Wiesław Szlachetka. Katechezy dla Młodzieży rozpoczną się po feriach.
 5. Jutro o godz. 12.00 w naszym Kościele będzie Uroczysta Msza Św. z okazji 32 Rocznicy Święceń Kapłańskich Ks. Doktora Mieczysława Przepióry mojego Rodaka i Jego Kolegów Księży z którymi był w seminarium w Gdańsku Oliwie. Serdecznie zapraszamy. Ks. Profesor obecnie jest Proboszczem w Stanach Zjednoczonych w Texasie.
 6. Za dwa tygodnie w Niedzielę 27.02 o godz. 16.00 w naszej Parafii będziemy przeżywać Uroczystości Archidiecezjalne 35 Rocznicy powstania KSM Semper Fidelis, którym będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda. Serdecznie zapraszamy Kapelanów, Duszpasterzy, Moderatorów, Braci z Rodzinami oraz wszystkich, którzy pełnili służbę podczas Pielgrzymek Papieża JPII do Gdańska i Trójmiasta, a także wszystkich chętnych. Kto może to proszę, aby upiekł ciasto.
 7. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła oraz za wszelką pomoc. Serdecznie zapraszamy do pomocy przy sprzątaniu Kościoła w każdą sobotę o godz. 9.00. Dziękujemy PZC za prowadzenie programu spiżarnia. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień taca budowlana.
 8. Kochani 28.02, czyli za dwa tygodnie w poniedziałek od godz. 18.30 do 19.30 przy Kaplicy będzie podstawiony ciężarowy bus, który będzie zabierał następujące rzeczy do recyklingu: wszystkie wyroby tekstylne: pościel, ubrania, kurtki, płaszcze, buty, tornistry, parasole oraz drobne rzeczy plastikowe.
 9. Pewna Rodzina poszukuje mieszkania (Kawalerkę)do wynajęcia za rozsądną cenę.
 10. Dziękujemy wszystkim za przychodzenie do Kościoła w maseczkach.
 11. Komunikat Kurialny o przyłączeniu ul. Hilarego Koprowskiego. Polski Lekarz, wirusolog i immunolog, nauczyciel akademicki, odkrywca i twórca pierwszej na świecie szczepionki przeciwko wirusowi polio wywołującego zakaźną chorobę Heinego-Medina(1916-2013 Pensylwania w USA).
 12. Prośmy Boga o pomoc, abyśmy byli na co dzień Jego Świadkami..
  Niech nam Wszystkim Pan Bóg Błogosławi.