Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu – 2.12.2018r.

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna czas radosnego i pobożnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 8.30 i 18.00. Dzieci na Roraty przynoszą ze sobą lampiony, a kto jeszcze nie ma, może kupić lampion po Mszy Św. Podczas tegorocznych Rorat będziemy poznawać Trzecią Osobę Trójcy Świętej Czyli Ducha Świętego. Dzieci będą dostawać obrazki, które na koniec adwentu będą stanowić piękną całość. Kto ani raz nie opuści Rorat otrzyma nagrodę. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym Adwentowym czuwaniu. Dzieci kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież Gimnazjalna przygotowująca się do Bierzmowania przychodzą codziennie. Dzisiaj o godz. 12.00. święcenie ministrantów i lektorów. A za tydzień ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie.
 2. Wczoraj zakończyliśmy roznosić poświęcony opłatek na Stół Wigilijny. Bóg zapłać za bardzo życzliwe przyjmowanie i ofiary. Uzbieraliśmy 17812 zł, które będą przeznaczone na wybudowanie chodnika do nowego Kościoła z płyt drogowych.
 3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • w poniedziałek – 3.12 – Św. Franciszka Ksawerego Prezbitera.
  • w czwartek – 6.12 – Św. Mikołaja Biskupa. W naszej Kaplicy Św. Mikołaj będzie w najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00. Rodziców grzecznych dzieci prosimy o kontakt w Zakrystii lub telef. do soboty 8. 12.
  • w piątek – 7.12 – Św. Ambrożego Biskupa i Doktora Kościoła.
  • w sobotę – 8.12 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zakończenie Modlitwy Różańcowej.

  Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, łask Bożych, opieki MB i Św. Krzysztofa.

 4. Trening Szkółki Piłkarskiej w sobotę o godz. 16.00.
 5. Zbiórka ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 10.30.
 6. Próba Chórku Parafialnego Dzieci w sobotę o godz. 11.00.
 7. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę od : 10.00 – 11.30.
 8. 7 i 8 grudnia czyli w najbliższy piątek i sobotę Dzieci i Młodzież wraz z Nauczycielami i Opiekunami będzie zbierać żywność w Biedronce na ul. Guderskiego, Jabłoniowej i Porębskiego dla Biednych i potrzebujących. Prosimy o wielkie serce i hojność. Jeśli by ktoś chciał pomóc w tej akcji jako Opiekun to zapraszamy do Zakrystii.
 9. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką, lampiony dla dzieci, świece na stół wigilijny duże i małe, tutki miłosierdzia na trwałą żywność oraz zestawy Kolędowe. A w Zakrystii Opłatek i Wodę Święcona.
 10. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kaplicy Firmie KRISPOL, PZ Caritas za prowadzenie programu 'SPIŻARNIA’.
 11. Plan Kolędy. Jest wywieszony na klatkach w blokach, skrzynkach pocztowych i na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl.
 12. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na czas Adwentu i nadchodzący tydzień.
Przewiń na górę