Ogłoszenia – II Niedziela Adwentu – 10.12.2017r.

 1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu czasu radosnego i pobożnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 8.30 i 18.00. Dzieci na Roraty przynoszą ze sobą lampiony, a kto jeszcze nie ma, może kupić lampion po Mszy Św. Podczas tegorocznych Rorat poznajemy życie Św. Józefa Opiekuna Św. Rodziny pod hasłem 'Strażnik Skarbów’. Dzieci dostają obrazki., które na koniec adwentu będą stanowić piękną całość . Kto ani raz nie opuści Rorat otrzyma nagrodę. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym Adwentowym czuwaniu. Dzieci kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież Gimnazjalna przygotowująca się do Bierzmowania przychodzą obowiązkowo codziennie. Dzisiaj po Mszy Św. zbiórka ofiar na Kościół na Wschodzie
 2. Zamawiajmy Msze Św.: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, szczęśliwą operację, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski i pamiętajmy o naszych zmarłych.
 3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

  • w środę ? 13.12 – Św. Łucji Dziewicy i Męczennicy. 36 Rocznica stanu wojennego. Modlimy się za ofiary tamtych wydarzeń.
  • w czwartek ? 14.12 – Św. Jana od Krzyża Kapłana i Doktora Kościoła.
  • w sobotę ? 16.12 ? 47 Rocznica wydarzeń grudniowych na Wybrzeżu.
  • Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, łask Bożych, opieki MB i Św. Krzysztofa.

 4. Trening Szkółki Piłkarskiej w sobotę o godz. 16.00.
 5. Zbiórka ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 10.30.
 6. Próba Chórku Parafialnego Dzieci w sobotę o godz. 11.00.
 7. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę od : 11.30 ? 12.00.
 8. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.00 w naszej Kaplicy będzie Św. Mikołaj. Zapraszamy grzeczne dzieci.
 9. Wczoraj i przedwczoraj Dzieci i Młodzież wraz z Nauczycielami i Opiekunami zbierali żywność w Biedronce na Guderskiego i Jabłoniowej dla Biednych i potrzebujących. Bóg zapłać Dzieciom, Młodzieży, Opiekunom i Nauczycielom za trud i wielkie poświęcenie.
 10. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką, lampiony dla dzieci, świece na stół wigilijny duże i małe, tutki miłosierdzia na trwałą żywność oraz zestawy Kolędowe. A w Zakrystii Opłatek i Wodę Święconą.
 11. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kaplicy , PZ Caritas za prowadzenie programu ?SPIŻARNIA?. Komunikaty.
 12. Plan Kolędy. Jest wywieszony na klatkach w blokach, skrzynkach pocztowych i na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl.
 13. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na czas Adwentu i nadchodzący tydzień.
Przewiń na górę