II Niedziela Zwykła – 15.01.2017

 1. Przeżywamy Okres Bożego Narodzenia, w którym zachowujemy piękną polską tradycję śpiewania Kolęd aż do Święta MB Gromnicznej czyli do 2 lutego. Przyprowadzajmy dzieci do Kościoła i opowiadajmy im o zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.00 Jasełka o Bożym Narodzeniu przedstawią Dzieci z naszego przedszkola grupa ?Ważki? pod opieką Pani.
 2. Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Nauczycielom i uczniom życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku, aby nabrać sił fizycznych i duchowych do pracy i nauki na II półrocze.
 3. Msza Św. od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 na czas ferii zimowych. Msza Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi św. Przed Mszą Św. również okazja do spowiedzi świętej. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o szczęśliwe zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, jak również pamiętajmy o naszych zmarłych, aby o nas pamiętały następne pokolenia.
 4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • w czwartek ? 19.01 ? Św. Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa.
  • w sobotę ? 21.01 ? Św. Agnieszki Dziewicy i Męczennicy.

  Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia i Błogosławieństwa Bożego.

 5. Kolęda dzisiaj przy ul. Leskiego 28 i 30. Początek Kolędy od godz. 15.30. Podczas ferii nie ma Kolędy. W mieszkaniu należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, Krzyż, dwie świece, Pismo Św. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od katechezy i indeksy. Całe Rodziny starają się być obecne w domu, by razem z Kapłanem prosić o Błogosławieństwo Boże dla swojej Rodziny. Kolęda dodatkowa 12.02.2017.
 6. Biuro parafialne czynne codziennie po Mszy Św. o godz. 18.30 w Zakrystii.
 7. Katecheza dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i dla młodzieży kl. III gimnazjalnych przygotowujących się do Bierzmowania rozpocznie się po zakończeniu Kolędy, a więc po 12 lutego.
 8. Zbiórka aspirantów i ministrantów po feriach.
 9. Serdeczny Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu i sprzątanie Kaplicy.
 10. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką: kalendarze parafialne na rok 2017,kropidełka, breloczki, płaskorzeźby i obrazki ze Św. Krzysztofem.
 11. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na czas ferii, abyśmy je przeżyli bezpiecznie i szczęśliwie.
Przewiń na górę