Ogłoszenia – III Niedziela Adwentu – 17.12.2017r.

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu. W sobotę na ostatni dzień Rorat. Dzieci przynoszą całe plansze ze wszystkimi obrazkami. Będą wręczone nagrody. Kochani jak wykorzystaliśmy ten czas ? Ile razy byliśmy na Roratach? Czy jesteśmy przygotowani duchowo do zbliżających się Świąt? Jeśli nie to dzisiaj jest jeszcze okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy Św. oraz codziennie do soboty włącznie przed Mszą o godz. 8.30 i 18.00.
  Dzieci kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież Gimnazjalna przygotowująca się do Bierzmowania przychodzą obowiązkowo codziennie.
 2. Zamawiajmy Msze Św.: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, szczęśliwą operację, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski i pamiętajmy o zmarłych.
 3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

  • w Niedzielę – 24.12 – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Pamiętajmy o zwyczajach związanych z Wigilią: zachowujemy post, czytamy fragment Pisma Św. o Bożym Narodzeniu, wolne miejsce przy stole, sianko pod obrusem, zapalona świeca wigilijna, dzielimy się opłatkiem i wspólne śpiewamy Kolędy. Pasterka dla dzieci o godz. 17.00, a tradycyjna Pasterka dla wszystkich o 24.00 w murach Nowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy.

  Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, łask Bożych, opieki MB i Św. Krzysztofa.

 4. Próba Chórku Parafialnego Dzieci w sobotę o godz. 11.00. Trening PSP sobota o g.16.
 5. Parafialna Poradnia Prawna w sobotę nieczynna.
 6. W czwartek na godz. 18.30 bardzo proszę Braci z KSM Semper Fidelis o pomoc w przygotowaniu choinek, a w piątek na godz. 18.30 wszystkich chętnych do pomocyw przygotowaniu dekoracji świątecznej.Braci z Domowego Kościoła, elektryków i wszystkich chętnych bardzo prosimy do pomocy czwartek i piątek od godz. 17.00 w przygotowaniu oświetlenia. Jeśli ktoś by miał w domu niepotrzebne reflektory, kable i przedłużacze to bardzo prosimy o przyniesienie.
 7. Bóg zapłać za przyniesioną żywność, która częściowo będzie przekazana biednym i potrzebującym z naszej Parafii, a część będzie zawieziona do Caritas. Bóg zapłać wszystkim za pracę i sprzątanie Kaplicy, oraz wszelką pomoc i ofiary.
 8. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką, kalendarze parafialne na rok 2018,kropidełka, zestawy kolędowe, świece wigilijne duże jako pomoc dla biednych dzieci, żywe choinki, a w Zakrystii poświęcony opłatek i wodę święconą.
 9. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kaplicy , PZ Caritas za prowadzenie programu ?SPIŻARNIA?.
 10. Kochani zostało jeszcze dwa tygodnie tego roku, aby wpłacić darowiznę na konto parafialne i w przyszłym roku przy rozliczeniu podatkowym odpisać sobie od podstawy podatku dochodowego. Osoby fizyczne 6% rocznego dochodu, a osoby prawne(firmy) 10% łącznego rocznego dochodu. Szczegóły na kartkach przy wyjściu z Kaplicy.
 11. Plan Kolędy. Jest wywieszony na klatkach w blokach, skrzynkach pocztowych i na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl.
 12. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na ostatni tydzień Adwentu.
Przewiń na górę