III Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2017

 1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu i czas Rekolekcji Parafialnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym czasie mamy więcej się modlić uczęszczając na Rekolekcje, Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale, wytrwać w postanowieniach oraz czynić uczynki miłosierdzia. Program Rekolekcji jest wyłożony w Kaplicy i jest też na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl oraz w gablocie.Nauki od poniedziałku do środy o godz. 10.00 i 18.00 dla dzieci z Rodzicami i młodzieży gimnazjalnej, o 19.00 dla Dorosłych.Rekolekcji głosi Ks. Dr Piotr Przyborek Wykładowca GSD w Oliwie. Wszystkie dzieci ze SP 12 na Ujeścisku i 86 w Łostowicach oraz wszystkie dzieci i młodzież gimnazjalna, którzy mają wolne dni na Rekolekcje uczęszczają dwa razy dziennie do naszej Kaplicy, a dzieci i młodzież z innych szkół przychodzą na Rekolekcje wieczorem na godz. 18.00. Dzieci kl. III uczęszczają obowiązkowo.
 2. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 10.00 i 18.30. Dzieci otrzymują specjalne obrazki, a na koniec będą nagrody. Zachęcamy do licznego udziału w tym pokutnym nabożeństwie. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. przychodzą obowiązkowo.
 3. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym dzisiaj o godz. 17.30. 4.W tym tygodniu obchodzimy Uroczystości:
  • w poniedziałek – 20.03 – Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP.
  • w sobotę – 25.03 – Uroczystość Zwiastowania NMP.

  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błog. Bożego,opieki MB i Św. Krzysztofa.

 4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.jutro zamiast Katechezy przychodzą Rekolekcje na godz. 18.00.
 5. Trening PSP w sobotę o godz. 16.00.
 6. Zbiórka Ministrantów i Aspirantów w sobotę o godz. 10.30.
 7. W najbliższy piątek i sobotę (24 i 25 marca) od 10.00 do 21.00 Dzieci i Młodzież ze szkolnego koła Caritas wraz z Opiekunami będą zbierać żywność dla biednych i potrzebujących w naszej ?Biedronce?. Prosimy o chojne dary.
 8. Potrzebna opiekunka do starszej osoby i do dziecka odpłatnie.
 9. Skarbnicy parafialni zbierali ofiary na budowę Kościoła. Uzbierali 6252 zł. Skarbnikom za trud, a Wam za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Na ul. Guderskiego 16 i 18 oraz ul. Jaworzniaków 16 i 18 zbiórka będzie w tym tygodniu.
 10. Grupa 50 + zaprasza na spotkanie 1 kwietnia w sobotę o godz. 17.00 w Kaplicy.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu i sprzątanie Kaplicy.
 12. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką:świece na stół Wielkanocny jako pomoc biednym, puzzle ze Św. JP II,breloczki Św. Krzysztofa.
 13. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na Niedzielę i cały nadchodzący tydzień.
Przewiń na górę