Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną – 14.05.2017r.

 1. Zamawiajmy Msze Św. : z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o szczęśliwą operację, o pomyślne zdanie egzaminu na prawo jazdy, o zdanie matury i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, jak również pamiętajmy o naszych zmarłych, aby o nas pamiętały następne pokolenia.
 2. Nabożeństwo Majowe w dni powszednie i w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych ? Dzieci otrzymują obrazki z Matką Bożą, a na koniec będą nagrody.
 3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • we wtorek – 16.05 – Święto Św. Andrzeja Boboli Kapłana i Męczennika.

  Wszystkim solenizantom składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa.

 4. Zbiórka ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 10.30. Zachęcamy do zapisania się na ministrantów chłopców, którzy przystąpią w tym roku do I Komunii Św. i do Scholki Dziecięcej Dziewczynki i Chłopców.
 5. Próby dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 18.30. I Komunia w naszej Parafii będzie 27.05 w sobotę o godz. 12.00. Rocznica I Komunii Św. będzie 4.06 w Niedzielę o godz. 12.00. Spotkanie dla Rodziców i Dzieci Rocznicowych 29.05 o godz. 18.30. A I Komunia Św. w roku 2018 będzie 19.05 w sobotę. Do pracy w sobotę 20.05 na godz. 10.00 zapraszamy Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. na sprzątanie, malowanie i generalne porządki na zewnątrz i w środku Kaplicy. Na godz. 10.00 przychodzą Panowie. (Tatusiowie). Zabierają ze sobą: łopaty, szpadle, drabiny, wałki, teleskopy do wałków, pędzle(jak komuś została biała farba wewnętrzna lub zewnętrzna to bardzo proszę o przyniesienie), kosiarkę do trawy, narzędzia, młotek, gwoździe, siekierę, wkrętarki(skrzynkę z narzędziami), folię do nakrycia ławek. Będziemy malować zacieki w środku i na zewnątrz. Pojemniki na farbę.
  W sobotę 20 maja na godz. 13.00 przychodzą Panie (Mamy). Zabierają ze sobą: szczotki, wiaderka, mopy, ścierki, płyny do mebli, posadzki. Będziemy wycierać kurze, sprzątać po malowaniu, sadzić kwiaty.
 6. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę od godz. 10.30.
 7. W sobotę o godz. 16.00 trening PSP na boisku ?Orlik? przy SP 86.
 8. Organizujemy wakacyjny wyjazd do Zakopanego(Murzasichle) dla młodzieży w dniach 23.06 – 3 lipca. Chętnych prosimy zgłaszać się do Ks. Artura. A dla dzieci do Jastrzębiej Góry od 3 – 11 sierpnia. Od przyszłego poniedziałku będzie można się już zapisywać na kolonię dla dzieci w Zakrystii i pobierać karty uczestnika.
 9. Skarbnicy Parafialni będą zbierać ofiary w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę. Skarbnikom za trud, a Wam za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 10. Serdeczne Bóg zapłać PZCaritas, który prowadzi program krótkoterminowej żywności z Biedronki. Potrzebujących zapraszamy codziennie o godz. 21.15, a w Niedzielę g. 20.15.
 11. Msze Św. w intencji Czcicieli Żywego Różańca i Ich Rodzin będą odprawione w Niedziele: 21.05;18.06;2.07; i 15.08; o godz. 9.00.
 12. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kaplicy oraz wszelką pomoc.
 13. Przez dwie kolejne Niedziele będziemy zbierać ofiary do puszki na pomoc Chrześcijańskiej Rodzinie w Syrii. Uprzejmie dziękujemy za złożone ofiary. To Państwo, jako parafia będziecie wspierać przez najbliższe – 5 miesięcy rodziny:

  1. Rodzina Mariam, nr ID: 10017
   Mariam jest wdową, mieszka w Aleppo, gdzie samotnie wychowuje dwóch synów – 12-letniego Kevina i 10-letniego Aznifa. Mariam pracuje, jednak zarobki są bardzo niskie. Rodziny nie stać na wynajem oddzielnego mieszkania, podnajmują pomieszczenie u obcych ludzi. Potrzebują wsparcia finansowego na podstawowe wydatki, takie jak żywność, odzież, opłaty za mieszkanie. Rodzina otrzymała już półroczną pomoc w ramach „Rodzina rodzinie”, trwa zbiórka na kolejne 6 miesięcy wsparcia.
  2. Rodzina Farysa, nr ID: 10019
   4-osobowa rodzina mieszka w Aleppo w Syrii. Farys i Sawsan mają dwoje dzieci – 11-letnią córkę Sando i 13-letniego syna Jousefa. Niskie zarobki nie pozwalają rodzinie na pokrycie podstawowych potrzeb, w tym niezwykle drogiego dostępu do prądu z generatorów – w Aleppo infrastruktura elektryczna została zniszczona. Potrzebują wsparcia finansowego na zakup ubrań dla dzieci, koszty związane z edukacją, opłacenie wynajmu mieszkania i opłat za prąd. Rodzina otrzymała już półroczną pomoc w ramach „Rodzina rodzinie”, trwa zbiórka na kolejne 6 miesięcy wsparcia.
 14. Msze Św. w intencji Czcicieli Żywego Różańca i Ich Rodzin będą odprawione; 21.05; 18.06; 2.07; 15.08 w Niedzielę o godz. 9.00.
 15. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Książki: Objawienia Maryjne na Świecie i Objawienia Fatimskie z Różańcem, Puzzle JPII, breloczki ze Św. Krzysztofem.
 16. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na Niedzielę i na cały Tydzień.
Przewiń na górę