Ogłoszenia – XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2017r.

 1. Dobiega końca miesiąc październik i modlitwa Różańcowa. Serdecznie zapraszamy na Różaniec dzisiaj na godz. 17.30, a we wtorek na ostatni Różaniec na godz. 18.30. Dzieci, które ani raz nie opuściły Różańca prosimy przynieść całą planszę z obrazkami i we wtorek będą rozdane nagrody. A kogo nie będzie we wtorek to po Wszystkich Św.
 2. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Św. i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy, że listopad jest szczególnym miesiącem pamięci o naszych bliskich zmarłych. Choć należy o nich pamiętać cały rok. Najlepszą pomocą dla zmarłych jest modlitwa i Msza Św. W związku z tym przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne za zmarłych w Zakrystii, na tacę lub w biurze parafialnym. Kartki na wypominki są przy wyjściu z Kaplicy.
 3. Msza Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi św. Msza Święta w dni powszednie o godz. 18.00. Codziennie przed Mszą Św. również okazja do spowiedzi świętej. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, szczęśliwą operację, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski i pamiętajmy o naszych zmarłych.
 4. W tym tygodniu obchodzimy Uroczystości i wspomnienia:
  • w środę ? 1.11 – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. u nas o 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Obowiązkowo uczestniczymy we Mszy Św. i odwiedzamy groby zmarłych. 1.11 Msze Św. w naszej Kaplicy odprawi O. Łukasz z Zakonu Ojców Oblatów z Gdańska. Ks. Artur i Ks. Proboszcz będą modlić się za zmarłych na Cmentarzu Łostowickim.
  • w czwartek – 2.11 ? Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tradycyjnie zwany Dzień Zaduszny. Msze Św. w tym dniu o godz. 18.00, 18.30, a o godz. 19.00 odprawimy Mszę Św. zbiorową za wszystkich zmarłych. (Przynieśmy ze sobą znicze.). W listopadzie od 1?8 możemy uzyskać odpust zupełny, a w pozostałe dni odpust cząstkowy ? czyli całkowite lub częściowe darowanie kary za grzechy po śmierci i możemy go ofiarować za zmarłych pod zwykłymi warunkami: pobożnie nawiedzić Kościół lub Kaplicę, odmówić Ojcze nasz i wierzę w Boga, przyjąć Komunię Św. oraz pomodlić się w intencji Ojca Św.
  • w piątek ? 3.11 ? Przypada I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi Św. od godz. 17.30. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy od godz. 15.30.
  • w sobotę ? 4.11 ? Św. Karola Boromeusza. Jest to I sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy Czcicieli Żywego Różańca na zmianę Tajemnic Różańcowych i Adorację Najświętszego Sakramentu. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: dużo zdrowia, łask Bożych, opieki MB i Św. Krzysztofa.
 5. Katechezy dla Dzieci Kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. w tym tygodniu nie będzie.
 6. Katecheza dla Młodzieży Kl. III przygotowujących się do Bierzmowania dzisiaj o godz. 18.00. Spotkanie dla grupy młodzieżowej w piątek o godz. 18.30.
 7. Zbiórka Ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 10.30., a dzieci chętne śpiewać w Chórku Parafialnym zapraszamy w sobotę o 11.00.
 8. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kaplicy, PZ Caritas za prowadzenie programu ?SPIŻARNIA? oraz za piękne kwiaty.
 9. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką: Prasę Katolicką, nowe breloczki ze Św. Krzysztofem. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na nadchodzący tydzień.
Przewiń na górę