Menu Zamknij

Pielgrzymka do Medziugorie

Figura Matki Bożej przed kościołem św. Jakuba w Medziugoriu

Program pielgrzymki

Dzień 1 Wyjazd, Msza Św., nocleg w Czechach.

Dzień 2 Po Mszy Św. śniadanie przejazd przez Czechy, Węgry, Chorwację do Bośni Hercegowiny. Zakwaterowanie i obiadokolacja w Medziugorju, ewentualnie włączenie się w wieczorny program modlitewny w Kościele.

Dzień 3 – 8 Program będzie podawany na bieżąco. Posiłki dwa razy dziennie. Jest w tym czasie przewidziane wyjście na PODBRDO (miejsce pierwszych objawień Matki Bożej – droga różańcowa), na KRIŻEVAC – (droga krzyżowa), spotkanie modlitewne z obecnie przebywającymi w tym czasie o.o. franciszkanami, O. Petarem lub O. Ljubo, z proboszczem parafii, ewentualnie spotkanie modlitewne z którymś widzącym.
Również jest wyjazd do TIHALJINY, oraz wypoczynek nad wodospad KRAVICA. Program jest wypełniony codziennie, ale również można znaleźć czas na indywidualną modlitwę w ciszy i kontemplacji – jak Sakrament pojedniania.
Dzień 9 Bardzo wczesnym rankiem wyjazd w drogę powrotną (otrzymujemy suchy prowiant za śniadanie). Na trasie przejazdu w Chorwacji Msza Św. w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Ludbregu. Późnym wieczorem przyjazd do domu pielgrzyma na Jasną Górę.
Dzień 10 Po Mszy Świętej wyjazd do domu.

* Noclegi w centrum Medziugorja – około 150 m od Kościoła
* należy posiadać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (wydaje ją bezpłatnie Rejonowy Rejestr Usług Medycznych).

KOSZT UCZESTNICTWA: 1100 zł. + 280 Euro

WARUNKI PIELGRZYMOWANIA:

    • przejazd autokarem z klimatyzacją, cafe barem, WC i DVD,
    • noclegi, śniadania i obiadokolacje wg programu,
    • ubezpieczenie NW i KL,
    • opieka duszpasterska.

UWAGI PRAKTYCZNE !!

Należy zaopatrzyć się w suchy prowiant na trasie przejazdu oraz lekarstwa. Waluta w zależności od indywidualnych potrzeb. W Medziugorju W licznych sklepach z dewocjonaliami można kupować za złotówki.
Zabrać ze sobą wygodne obuwie, parasol, nakrycie na głowę i latarkę.
Zabrać radio ze słuchawkami o wys. częstotliwości FM 92,7.
Wstęp na wodospad płatny około 10 Euro.

* Program może ulec niewielkim zmianom !

Nie ponosimy odpowiedzialności za pozostawiony bagaż.
W momencie rezygnacji z uczestnictwa w pielgrzymce nie można otrzymać zwrotu wpłaty – na swoje miejsce należy znaleźć osobę zastępczą.
Dokonanie wpłaty jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości w/w punktu, co będzie uwzględnione w przypadku postępowania prawnego. Osoby z chorobami przewlekłymi, jak np. nadciśnieniem, serca itp., muszą się ubezpieczyć dodatkowo.

PIELGRZYMKA NIE JEST WYCIECZKĄ TURYSTYCZNĄ, LECZ “REKOLEKCJAMI MARYJNYMI W DRODZE”. JEST TO BUDOWANIE WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA PIELGRZYMUJĄCEGO.
PIELGRZYMKA WYMAGA POŚWIĘCENIA I WYRZECZEŃ.
ZECHCIEJ PRZYJĄĆ SŁOWA O. BRANIMIRA – MUSY “NIE PRZYJECHAŁEŚ TU TURYSTYCZNIE – ZIEMIA NA KTÓREJ STOISZ – JEST ŚWIĘTA”

ŻYCZYMY TAKIEGO PRZEŻYCIA TEJ PIELGRZYMKI