Pierwsza Niedziela Adwentu 01.12.2019

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna czas radosnego i pobożnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 8.30 i 18.00. Dzieci na Roraty przynoszą ze sobą lampiony, a kto jeszcze nie ma, może kupić lampion po Mszy Św. Podczas tegorocznych Rorat będziemy poznawać historię życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski niedługo Błogosławionego. Dzieci będą dostawać obrazki., a na koniec adwentu otrzymają nagrody, kto ani raz nie opuści Rorat. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym Adwentowym czuwaniu. Dzieci kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania przychodzą codziennie.
 2. Za tydzień o godz. 12.00. święcenie ministrantów i lektorów oraz poświęcenie medalików Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Również za tydzień zbieramy ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie.
 3. W przyszłą Niedzielę o godz. 12.00 w naszym Kościele będzie Św. Mikołaj. Rodziców grzecznych dzieci prosimy, aby zgłosili się do Zakrystii.
 4. We wtorek zakończyliśmy roznosić poświęcony opłatek na Stół Wigilijny. Bóg zapłać za bardzo życzliwe przyjmowanie i ofiary. Uzbieraliśmy 14120 zł, które będą przeznaczone na ocieplenie sklepienia nowego Kościoła.
 5. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach : z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą operację, o szczęśliwą podróż, o zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, jak również pamiętajmy o naszych zmarłych. Są wolne intencje. Przyjmujemy Msze Gregoriańskie.
 6. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • we wtorek – 2.12 – Św. Franciszka Ksawerego;
  • w piątek – 6.12 – Św. Mikołaja Biskupa. Jest to również I Piątek miesiąca. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy piąte i sobotę od 11.00. Okazja do spowiedzi Św. od 8.15 i od 17.30;
  • w sobotę – 7.12 – Św. Ambrożego Biskupa i Doktora Kościoła. Jest to również I sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy Czcicieli Żywego Różańca na zmianę Tajemnic Różańcowych i Adorację Najświętszego Sakramentu.

  Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznicę ślubu składamy jak najlepsze życzenia: dużo zdrowia, Bożego Błogosławieństwa, opieki MB i Św Krzysztofa.

 7. Biuro Parafialne czynne codziennie od godz. 9.00 i 18.30.
 8. Poradnia Prawna i Poradnia neurologopedyczna czynne w sobotę o g. 11.00.
 9. Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 10. Próba Chórku w sobotę o 11.00.
 10. Trening PSP w sobotę o godz. 16.00 na Sali przy SP 86.
 11. Katecheza dla dzieci Komunijnych i młodzieży Bierzmowanej będzie po feriach zimowych.
 12. 6 i 7 grudnia czyli w najbliższy piątek i sobotę Dzieci i Młodzież wraz z Nauczycielami i Opiekunami będą zbierać żywność dla Biednych i potrzebujących w Biedronce na ul. Guderskiego, Jabłoniowej i Wawelskiej. Prosimy o wielkie serce i hojność.
 13. Od przyszłego poniedziałku czyli od 9.12 rozpoczniemy Kolędę na Ul. Czermińskiego i Guderskiego numery od końca. Plan jest na stronie. www.swkrzysztof.pl
 14. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć lampiony, świece wigilijne duże i małe, tutki miłosierdzia na trwałą żywność, zestawy Kolędowe. A w Zakrystii Opłatek.
 15. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, dekorację Adwentową, PZ Caritas za prowadzenie programu SPIŻARNIA.
 16. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na Niedzielę i cały nadchodzący tydzień.
Przewiń na górę