I Niedziela Adwentu (27.11.2016r.)

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna czas radosnego i pobożnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 18.00. Dzieci na Roraty przynoszą ze sobą lampiony, a kto jeszcze nie ma, może kupić lampion po Mszy Św. Podczas tegorocznych Rorat będziemy poznawać historię Sanktuarium MB Częstochowskiej na Jasnej Górze pod hasłem „W Domu Królowej Maryi” . Dzieci będą dostawać obrazki, które na koniec adwentu będą stanowić piękną całość . Kto ani raz nie opuści Rorat otrzyma nagrodę. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym Adwentowym czuwaniu. Dzieci kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież Gimnazjalna przygotowująca się do Bierzmowania przychodzą obowiązkowo codziennie. Za tydzień będziemy gościć Kleryków GSD. Wygłoszą Słowo Boże i będą zbierać ofiary.Dzisiaj zbiórka ofiar na Kościół na Wschodzie
 2. W minioną Niedzielę poświęciliśmy opłatek na Stół Wigilijny i sami Księża roznosimy do Waszych Rodzin i Domów. Bóg zapłać za bardzo życzliwe przyjmowanie i ofiary. Ze względu na pierwszy termin ferii zimowych, które rozpoczną się 16.01 część Kolędy na Ul. Świętokrzyskiej, Czermińskiego i początek Guderskiego zaczniemy wyjątkowo jeszcze w Adwencie. (Plan roznoszenia opłatka).
 3. Msza Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi św. Msza Święta w dni powszednie o godz. 18.00. Codziennie przed Mszą Św. również okazja do spowiedzi świętej. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, szczęśliwą operację, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski i pamiętajmy o naszych zmarłych.
 4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • w środę – 30.11 – Św. Andrzeja Apostoła.
  • w piątek – 2.12 – I Piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy od godz. 16.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.
  • w sobotę – 3.12 – Św. Franciszka Ksawerego. Jest to również I sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 18.00 zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najśw. Sakramentu. Serdecznie zapraszamy Czcicieli Żywego Różańca i Grupę Modlitewną.

  Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, łask Bożych, opieki MB i Św. Krzysztofa.

 5. Powoli dobiega końca listopad, ale można jeszcze złożyć wypominki roczne za zmarłych
 6. Trening Szkółki Piłkarskiej w sobotę o godz. 16.00.
 7. Zbiórka ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 10.30.
 8. Katechezy dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i dla młodzieży kl. III gimnazjalnych już nie będzie. Rozpocznie się dopiero w lutym.
 9. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę od : 10.00 – 11.30.
 10. Za tydzień w Niedzielę 4.12 o godz. 12.00 w naszej Kaplicy będzie Św. Mikołaj. Rodziców grzecznych dzieci prosimy o kontakt w Zakrystii lub telefonicznie do soboty 3.12
 11. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką, lampiony dla dzieci, świece na stół wigilijny duże i małe oraz tutki miłosierdzia na trwałą żywność i słodycze w Zakrystii.
 12. Bóg zapłać wszystkim za pracę i sprzątanie Kaplicy, oraz za wszelką pomoc i ofiary.
 13. Z okazji jutrzejszych imienin zapraszam Dzieci do Zakrystii po obrazki i cukierki.
I Niedziela Adwentu (27.11.2016r.)

Jeden komentarz do “I Niedziela Adwentu (27.11.2016r.)

 1. Cześć, to jest komentarz.
  Aby zapoznać się z moderowaniem, edycją i usuwaniem komentarzy, należy odwiedzić ekran Komentarze w kokpicie.
  Awatary komentujących pochodzą z Gravatara.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Przewiń na górę