Poniedziałek Wielkanocny – 13.04.2020 r.

 1. Trwa Oktawa Wielkanocy. Drugi Dzień Świąt przeżywamy jako radość ze Zmartwychwstania Chrystusa i naszego kiedyś Zmartwychwstania.
 2. W najbliższą Niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego i VI Rocznica Kanonizacji Św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego jako Hołd wdzięczności Bogu za Świętego JP II – Wielkiego Polaka Orędownika Miłosierdzia Bożego i za Św. Faustynę.
 3. Msza Św. codziennie o godz. 8.30 i 18.00 transmitowana na YouTube. Zamawiajmy telefonicznie Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o szczęśliwą operację, o pomyślne zdanie egzaminu na prawo jazdy, a szczególnie o uwolnienie od pandemii koronawirusa, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, jak również pamiętajmy o naszych zmarłych i zmarłych podczas ogólnoświatowej epidemii.
 4. W związku z zaostrzeniem przepisów Msze Św. odprawiane są tylko z udziałem osób zamawiających intencje. Wszystkie Msze Św. z naszego Kościoła w tygodniu rano i wieczorem i w każdą Niedzielę oraz Różaniec codziennie o 20.30 transmitowane na żywo na YouTube. Należy wpisać Parafia Św. Krzysztofa Gdańsk i przejdź do transmisji.
 5. Dalej do odwołania obowiązuje dyspensa Arcybiskupa Metropolity od uczestnictwa we Mszy Św. Niedzielnej, ale uczestniczymy na żywo we Mszy Św. przez środki społecznego przekazu. Mając na względzie utrudnienia związane ze Spowiedzią przypominamy też o praktyce żalu doskonałego z intencją przystąpienia do Spowiedzi Św. jak tylko to będzie możliwe. Akt żalu doskonałego daje przebaczenie wszystkich grzechów (ciężkich i lekkich) i daje stan łaski uświęcającej, w którym możemy przyjmować Komunię Św. Sakramentalnie lub duchowo.
 6. W czasie epidemii dopuszczalne są trzy formy Komunii Świętej: na rękę, do ust i duchowa. Dzisiaj po Mszach Św. o godz. 9.45; 11.15; 12.45 i 18.45 jest możliwość przyjęcia Komunii Św. z zachowaniem ostatni raz ilości 5 osób i odległości 2 m w Kościele i Kaplicy oraz na zewnątrz.
 7. W tym tygodniu obchodzimy Oktawę Wielkanocy:
  Wszystkim solenizantom , jubilatom składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB, Św. Jana Pawła II i Św. Krzysztofa.
 8. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie o 9.00 i 18.30
 9. Stolica Apostolska udziela Odpustu zupełnego Wiernym dotkniętym pandemią korona wirusa, a także pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim, którzy opiekują się chorymi. Szczegóły na stronie parafialnej: www.swkrzysztof.pl
 10. O terminie I Komunii Św. i Bierzmowania będzie można rozmawiać jak dzieci i młodzież wrócą do szkoły. Sytuacja jest trudna i wymaga roztropności i gotowości na każdy scenariusz.
 11. Jeśli ktoś z osób starszych ciężko chorych potrzebuje posługi sakramentalnej lub pomocy materialnej prosimy o kontakt telefoniczny osobiście lub przez sąsiadów do naszych Księży
 12. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za ofiary na tacę i wszystkie datki wpłacane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkie darowizny można odpisać od podatku. Bóg zapłać wszystkim za pracę przed Świętami: za dekoracje świąteczne, sprzątanie Kaplicy i Kościoła oraz wszelką pomoc, za przygotowanie Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za życzenia Świąteczne, smsy, mmsy i maile. Dzięki temu czujemy się prawdziwą wspólnotą parafialną. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
 13. Kochani w tych trudnych dniach przeżywając Wielki tydzień i Święta Wielkanocne w swoich domach błagajmy Boga Miłosiernego o ustanie epidemii.
 14. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na cały Tydzień Miłosierdzia.
Przewiń na górę