Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 27.12.2020

 1. Dzisiaj Święto Św. Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się za wszystkie Rodziny z naszej Parafii, w Polsce i na Świecie, aby Św. Rodzina nas wspomagała, potrzebnymi łaskami obdarzała, a także zdrowiem i radością, pokojem i miłością, aby nam niczego nie brakowało, a życie miłością pałało.
 2. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  • w poniedziałek – 28.12 – Święto Św. Młodzianków Męczenników;
  • we wtorek – 29.12 – Św. Tomasza Becketa Bpa i Męczennika;
  • w czwartek – 31.12 – Św. Sylwestra Papieża, jest to ostatni dzień starego roku. Od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 18.00 odśpiewamy suplikacje jako modlitwę dziękczynną za wszystkie łaski otrzymane w starym roku, przebłagalną za grzechy minionego roku oraz błagalną o potrzebne łaski na Nowy 2021 Rok, aby był pomyślny i szczęśliwy;
  • w piątek – 1.01 – Pierwszy dzień Nowego 2021 Roku, obchodzimy Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Świecie. Msze Św. jak w każdą Niedzielę. Z racji I Piątku okazja do spowiedzi Świętej podczas każdej Mszy Św.;
  • w sobotę – 2.01 – Św. Bazylego i Grzegorza Biskupów i Doktorów Kościoła. Jest to I Sobota miesiąca. Wieczernik od godz. 17.00. Adoracja o 17.30. Po Mszy o godz. 18.00 zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

  Serdecznie Zapraszamy. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny, rocznicę ślubu życzymy: zdrowia, łask Bożych, opieki MB i Św. Krzysztofa.

 4. Zostało jeszcze 3 dni tego roku, aby skorzystać z odpisu darowizny na parafie na cele kultu religijnego. Osoby fizyczne 6% rocznego dochodu, a osoby prawne(firmy) 10% łącznego rocznego dochodu. Szczegóły na kartkach przy wyjściu z K-ła.
 5. Kochani w roku 2021 ze względu na epidemię nie będzie Kolędy. Jak co roku Wy zapraszaliście nas Kapłanów do siebie otwierając drzwi Waszych mieszkań i domów, tak po Nowym Roku my Kapłani zapraszamy Was do Kościoła na Mszę Św. w Waszej intencji. Od 18 stycznia codziennie będzie Msza Św. o godz. 18.00 za Parafian z innej ulicy. Zabierzmy ze sobą buteleczkę z wodą, która zostanie poświęcona podczas tej Mszy, a Wy pokropicie nią Siebie, Wasze domy i mieszkania.
 6. Wszyscy przychodzimy do Kościoła w maseczkach lub przyłbicach.
Przewiń na górę