III Niedziela Adwentu (11.12.2016r.)

 1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu – czasu radosnego i pobożnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty dla dzieci, młodzieżyi dorosłych codziennie o godz. 18.00. Podczas tegorocznych Rorat poznajemy historię Sanktuarium MB Częstochowskiej na Jasnej Górze pod hasłem ?W Domu Królowej Maryi? . Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym Adwentowym czuwaniu. Te Dzieci, które ani raz nie były do tej pory na Roratach nie będą przyjęte do I Komunii Św.
 2. W czwartek zakończyliśmy roznoszenie poświęconego opłatka na Stół Wigilijny Bóg zapłać za bardzo życzliwe przyjmowanie i ofiary. Ze względu na pierwszy termin ferii zimowych rozpoczęliśmy już Kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się od 17.00, a w sobotę i Niedzielę od 15.30. (Plan Kolędy).
 3. Msza Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Codziennie przed Mszą Św. okazja do spowiedzi świętej. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, szczęśliwą operację, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski i pamiętajmy o naszych zmarłych.
 4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  1. we wtorek ? 13.12 – Św. Łucji. Będziemy się modlić za Ofiary Stanu Wojennego.
  2. w środę ? 14.12 ? Św. Jana od Krzyża Prezbitera i Doktora Kościoła.
  3. w piątek ? 16.12 ? Będziemy się modlić za Ofiary wydarzeń grudniowych na Wybrzeżu.

  Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, łask Bożych, opieki MB i Św. Krzysztofa.

 5. Z okazji minionej Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP dziś o godz. 12.00 poświęcenie medalików Dzieci Kl. III.
 6. Trening Szkółki Piłkarskiej będzie dopiero w sobotę 7 stycznia o godz. 16.00.
 7. Zbiórka ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 10.30.
 8. Spotkanie Scholki w Niedzielę o godz. 10.30.
 9. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę od : 10.00 ? 11.30.
 10. Wczoraj i przedwczoraj w naszej Biedronce przy ul. Guderskiego 10 zbieraliśmy żywność trwałą dla biednych i potrzebujących. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Nauczycielom, Katechetom, Opiekunom jak również Wolontariuszom tym małym i tym starszym oraz wszystkim, którzy podzielili się żywnością. Wszystkim za ogromne serce dziękuję staropolskim Bóg zapłać.
 11. Od najbliższej soboty będzie można kupić przy Kaplicy żywą choinkę.
 12. Mamy wielką prośbę do informatyków. Może ktoś by się podjął pomóc w przebudowie internetowej strony parafialnej. Prosimy o kontakt.
 13. Przy wyjściu można nabyć lampiony, świece na stół wigilijny duże i małe oraz tutki miłosierdzia i Wodę Święconą w buteleczkach w Zakrystii.
 14. Bóg zapłać wszystkim za pracę i sprzątanie Kaplicy, oraz wszelką pomoc i ofiary.
 15. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na Niedzielę i cały nadchodzący tydzień.
III Niedziela Adwentu (11.12.2016r.)
Przewiń na górę