Menu Zamknij

Urocztstość Trójcy Świętej 26.06.2024 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach oraz Dzień Matki, a także Rocznica I Komunii Św.
 2. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu przypada w naszej Parafii 3.06 od 9.00 – 18.00.
 3. Nabożeństwo Majowe do piątku, a Czerwcowe od soboty codziennie po Mszy Św. rano i wieczorem, a w Niedzielę po Mszy o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy
 4. Kalendarz Liturgiczny:
  • w środę – Św. Urszuli Ledóchowskiej;
  • w piątek – Święto nawiedzenia NMP;
  • w sobotę – Św. Justyna Męczennika.
   Jest to I Sobota Miesiąca. Po mszy Św. o godz. 8.30 Adoracja NS, Zmiana Tajemnic Różańca i nabożeństwo do NSNMP.
   Chorych z Komunią Św. odwiedzimy 8.06.
  • W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. o godz. 9.00, 10.30, trzecia Msza Św. po procesji ok. godz. 13.00 i wieczorna o godz. 18.00. Po Mszy o10.30 rozpocznie się procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę o przygotowanie dekoracji okien, bloków i domów, a szczególnie dekoracje czterech ołtarzy. W tym roku trasa procesji jak w poprzednich latach: pierwszy Ołtarz przy Baśniowej 39/40, drugi Elfów 27, trzeci przy ulicy Elfów 133 i czwarty przy Kościele na dolnym parkingu na zakończenie Procesji oraz Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony Świata. Drugi ołtarz przy ul. Elfów 27 prosimy, aby przygotowała KSM Semper Fidelis i sąsiedzi, a Czwarty Ołtarz bardzo prosimy, aby przygotował Kościół Domowy. Włączmy się wszyscy w przygotowanie ołtarzy oraz dekorację trasy i Osiedli. Dlatego zapraszamy do pomocy przy wieszaniu chorągiewek Braci z KSM Semper Fidelis, Lektorów, ministrantów, aspirantów i wszystkich chętnych. Spotykamy się przy Kaplicy w środę o godz. 17.30. Zabierzmy ze sobą drabiny. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek i niesienia poduszek dla chłopców środę o godz. 18.45. Kwiaty mogą sypać również małe dziewczynki, a mali chłopcy będą dzwonić dzwonkami. Proszę o zbieranie i przynoszenie kwiatów do sypania. Dzieci Komunijne i Rocznicowe proszę, aby przyszły w albach na Boże Ciało. Na zakończenie Procesji będą słodycze. Zwracam się również z gorącą prośbą do Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis o pilnowanie porządku, prowadzenie procesji, kierowanie ruchem oraz niesienie baldachimu.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki M Bożej, Św. Krzysztofa i Św. Rity.

 5. Trening PSP w sobotę o godz. 15.30. W dniach 8 i 9.06 wyjazd PSP autokarem na Jasną Górę oraz na spotkanie i sparing z drużyną Dzieci Raków Częstochowa.
 6. Wyjazd wakacyjny dla Dzieci do Łeby w dniach od 25.06-2.07. Koszt 1 400 zł. W programie: modlitwa, a także bajkolandia, park dinozaurów, wydmy, morze, plaża. Zapisy i karty uczestnika w Zakrystii. Wypełnione karty i opłata do 16.06.
 7. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła Rodzicom Dzieci Rocznicowych oraz za wszelką pomoc Panu Andrzejowi, Pani Zakrystiance, Panu Kościelnemu za wszelką pomoc, a Wam za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto serdeczne Bóg zapłać. Na tacę budowlaną zebrano 4 250 zł.
 8. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.