Uroczystość Chrztu Pańskiego – 7.01.2018r.

 1. Przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy Okres Bożego Narodzenia, jednak zachowujemy piękną polską tradycję śpiewania Kolęd aż do Święta MB Gromnicznej czyli do 2 lutego. Przyprowadzajmy dzieci do Kościoła i opowiadajmy im o zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem.Za tydzień o godz. 11.30 i 17.30 przed Mszą Św. Dzieci z naszego przedszkola KRZYŚ przedstawią Jasełka o Bożym Narodzeniu.
 2. Msza Św. od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 ze względu na Kolędę. Msza Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi św. Przed Mszą Św. również okazja do spowiedzi świętej. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o szczęśliwe zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, jak również pamiętajmy o naszych zmarłych, aby o nas pamiętały następne pokolenia.
 3. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić urodziny, imieniny i rocznice ślubu składamy życzenia: zdrowia i Błogosławieństwa Bożego.
 4. Do biura parafialnego w styczniu można umówić się telefonicznie.
 5. Katecheza dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i dla młodzieży kl. III gimnazjalnych przygotowujących się do Bierzmowania rozpocznie się po zakończeniu Kolędy i ferii zimowych.
 6. Zbiórka aspirantów i ministrantów w sobotę o godz. 10.30. Próba chórku w sobotę o godz. 11.00.
 7. Mecz sparingowy PSP dzisiaj o godz. 16.00 na Sali gimnastycznej SP 86, a trening w sobotę o godz. 16.30.
 8. Grupa 50+ zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie w sobotę 13.01 o godz. 16.30. W programie nornic wal king połączony z ćwiczeniami, zajęcia gimnastyczne grupowe.
 9. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką, kalendarze parafialne na Rok 2018, zestawy kolędowe, kropidełka i wodę święconą w Zakrystii.
 10. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: dekoracje Świąteczne, za sprzątanie Kaplicy PZ Caritas za prowadzenie programu ?SPIŻARNIA?.
 11. Początek Kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W sobotę i w Niedzielę o godz. 15.30. W mieszkaniu należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, Krzyż, dwie świece, Pismo Św. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od katechezy i indeksy. Całe Rodziny starają się być obecne w domu, by razem z Kapłanem prosić o Błogosławieństwo Boże dla swojej Rodziny. Plan jest na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl. Jest również wywieszony na klatkach i w skrzynkach pocztowych. Kolęda dodatkowa 25 i 26.01.2018.Plan Kolędy.
 12. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na Nowy 2018 Rok, aby był pomyślny i szczęśliwy.
Przewiń na górę