Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11. 2020 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Polski i Całego Wszechświata. A za tydzień I Niedziela Adwentu. Lampiony do nabycia przy wyjściu z Kaplicy. W przyszłą Niedzielę poświęcenie Opłatka na Stół Wigilijny, który będzie można nabyć w Zakrystii lub w biurze parafialnym. Ze względu na epidemię Księża nie będą roznosić w tym roku opłatka.
 2. Powoli dobiega końca miesiąc listopad, czas pamięci o naszych bliskich zmarłych. Wypominki listopadowe do końca miesiąca, a roczne w każdą Niedzielę o godz. 8.40. Przyjmujemy jeszcze wypominki za zmarłych w Zakrystii, na tacę lub w biurze parafialnym. Kartki na wypominki są przy wyjściu z Kościoła lub na stronie parafialnej.
 3. Msza Św. codziennie o 8.30 i 18.00. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą.
 4. Kalendarz Liturgiczny:
  • we wtorek – 24.11 – Św. Andrzeja Dung – Lac Prezbitera i Towarzyszy;
  • w sobotę – o godz. 17.00 Wieczernik, a o 17.30 Adoracja. Serdecznie zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 5. W sytuacji zaostrzonych wymagań sanitarnych odwołujemy Katechezę i wszystkie spotkania grup duszpasterskich.
 6. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę o 11.00 po umówieniu telefonicznym.
 7. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie o 9.00 i 18.30. W sobotę wieczorem biuro nieczynne.
 8. W minioną Niedzielę inwestycyjną uzbieraliśmy 1 400 zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafialne.
 9. W związku z pracami przy instalacji ogrzewania podłogowego w Nowym Kościele Msze Św. dzisiaj i w tygodniu będą odprawione w Kaplicy. We Mszy można uczestniczy również na zewnątrz zachowując dystans 2 m.
 10. Wszyscy przychodzimy do Kościoła w maseczkach lub przyłbicach. Ze względu na nasilającą się epidemię nie narażajmy innych i siebie na zakażenie.
 11. Kronika żałobna: W minionym tygodniu odeszli do Wieczności
  • + Weronika Aranowska lat 90 z ul. Świętokrzyskiej 134;
  • + Zbigniew Białozierski lat 67 z ul. Świętokrzyskiej 124.

  Pomódlmy się za nich polecając Miłosierdziu Bożemu.

Przewiń na górę