Menu Zamknij

Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki ? Nowy Rok 2023

 1. Wczoraj żegnaliśmy Stary Rok, a dzisiaj witamy Nowy Rok 2023.
  Dzisiaj Obchodzimy Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki.  Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Świecie.
 2. Kalendarz liturgiczny
  • jutro – 2.01 – Św. Bazylego i Grzegorza Biskupów i Doktorów Kościoła;
  • w piątek – 6.01 – Obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie zwana Trzech Króli. Msze Św. jak w Niedzielę. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kadzidła, wody i kredy, którą napiszemy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców K + M + B RP 2023 na znak, że przyjęliśmy Jezusa Nowonarodzonego do naszych Rodzin. Albo według innego nowszego tłumaczenia i współczesnej tradycji C + M + B (Christus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus Błogosławi temu domowi).
   Poświęconą kredę i kadzidło będzie można zabrać przy wyjściu z Kościoła, a wodę Święconą w Zakrystii.
   Ofiary przeznaczone na Misje Św.
   Jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi Św. podczas każdej Mszy Św. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w lutym.
 3. Katecheza dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i dla młodzieży  przygotowującej się do Bierzmowania rozpocznie się po skończonej kolędzie czyli w lutym.
 4. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, PZ Caritas za prowadzenie  ?SPIŻARNI?.  
 5. Kolęda rozpoczyna się od jutra. Plan jest na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl. ; jest również wywieszony na klatkach i w skrzynkach pocztowych. Plan Kolędy.
 6. Polecamy Miłosierdziu Bożemu zmarłego Papieża Benedykta XVI, zmarłego + Juliana Skrochockiego i + Krzysztofa Frańczak, których Pogrzeb odbędzie się jutro i Zmarłych z naszych Rodzin prosząc o dar życia Wiecznego. Dobry Jezu, a nasz Panie?. 
 7. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na Nowy 2023 Rok, aby był pomyślny  i szczęśliwy