Menu Zamknij

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30.05.2021r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego. Jeden Bóg w Trzech Osobach.
 2. W tym tygodniu obchodzimy Święta i Wspomnienia:
  • w poniedziałek – 31.05 – Święto Nawiedzenia NMP;
  • we wtorek – 1.06 – Św. Justyna Męczennika. Jest to też Dzień Dziecka;
  • w czwartek – 3.06 – Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. o godz. 9.00, po Mszy o 10.30 rozpocznie się procesja do czterech ołtarzy. Trzecia Msza Św. po procesji ok. godz. 13.00 i wieczorna o godz. 18.00.
   Bardzo proszę o przygotowanie dekoracji okien, bloków i domów, a szczególnie dekoracje czterech ołtarzy. W tym roku trasa procesji jak w poprzednich latach: pierwszy Ołtarz przy Baśniowej 39/40, drugi Elfów 27, trzeci przy ulicy Elfów 133 i czwarty przy Kaplicy na zakończenie Procesji oraz Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony Świata. Czwarty Ołtarz przygotowuje Kościół Domowy. Włączmy się wszyscy w przygotowanie ołtarzy i dekorację trasy i Osiedli. Bracia z KSM Semper Fidelis, Lektorzy, ministranci, aspiranci i wszyscy chętni do pomocy spotykamy się przy Kaplicy w środę o godz. 17.00. Zabierzmy ze sobą drabiny.
   Próba sypania kwiatów dla dziewczynek i niesienia poduszek dla chłopców w środę o godz. 18.30. Kwiaty mogą sypać również małe dziewczynki, a mali chłopcy dostaną dzwonki. Proszę o zbieranie i przynoszenie kwiatów do sypania. Dzieci Komunijne proszę, aby przyszły w albach na Boże Ciało. Na zakończenie Procesji będą słodycze. Zwracam się również z gorącą prośbą do Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis o pilnowanie porządku i prowadzenie procesji oraz niesienie baldachimu;
  • w piątek 4.06 – przypada I piątek miesiąca czerwca. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w sobotę od godz. 11.00. Okazja do Spowiedzi Św. rano przed Mszą i wieczorem od 17.30;
  • w sobotę – 5.06 – Św. Bonifacego Biskupa i Męczennika. Jest to I sobota miesiąca. Wieczernik o godz. 16.45 i Adoracja o godz. 17.30. A po Mszy Św. o godz. 18.00 zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja. Serdecznie zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu, a zwłaszcza wszystkim Dzieciom składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.

 3. Całodzienna Adoracja w ramach Archidiecezji w naszej Parafii odbędzie się 7.06 tj. w następny poniedziałek od 9.00 – 18.00. Bardzo prosimy grupy duszpasterskie o ustalenie godzin adoracji. Serdecznie zapraszamy Wieczernik, Grupa Adoracyjna, Żywy Różaniec, 50+, Semper Fidelis, Kościół Domowy, Ministranci i Lektorzy oraz wszystkich chętnych.
 4. Ostatnie Nabożeństwo Majowe jutro, a od wtorku Nabożeństwo Czerwcowe codziennie po Mszy Św. o godz. 8.30 i 18.00.
 5. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy Św. lub telefonicznie.