Menu Zamknij

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 31.05.2026r

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach.
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienia:
    jutro – Św. Justyna męczennika;
    w środę – Św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
    A w czwartek – 4.06 – Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. o godz. 9.00, 10.30, trzecia Msza Św. po procesji ok. godz. 13.00 i wieczorna o godz. 18.00. Po Mszy o10.30 rozpocznie się procesja do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy o przygotowanie dekoracji okien, bloków i domów, a szczególnie dekoracje czterech ołtarzy. W tym roku trasa procesji jak w poprzednich latach: pierwszy Ołtarz przy Baśniowej 39/40, drugi Elfów 27, trzeci przy ulicy Elfów 131 i czwarty przy Kościele przy głównym wejściu do Kościoła na zakończenie Procesji oraz Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony Świata. Drugi ołtarz przy ul. Elfów 27 prosimy, aby przygotowała KSM Semper Fidelis i sąsiedzi, a Czwarty Ołtarz przy wejściu głównym, bardzo prosimy, aby przygotował Kościół Domowy. Włączmy się wszyscy w przygotowanie ołtarzy oraz dekorację trasy i Osiedli. Dlatego zapraszamy do pomocy przy wieszaniu chorągiewek Braci z KSM Semper Fidelis, Lektorów, ministrantów, aspirantów i wszystkich chętnych. Spotykamy się przy Kościele w środę o godz. 17.30. Zabierzmy ze sobą drabiny. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek i niesienia poduszek dla chłopców w środę o godz. 19.00. Kwiaty mogą sypać również małe dziewczynki, a mali chłopcy będą dzwonić dzwonkami. Proszę o zbieranie i przynoszenie kwiatów do sypania. Dzieci Komunijne i Rocznicowe prosimy, aby przyszły w strojach komunijnych na Boże Ciało. Na zakończenie Procesji będą słodycze. Zwracamy się również z gorącą prośbą do Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis o pilnowanie porządku, prowadzenie procesji, kierowanie ruchem oraz niesienie baldachimu..
    W tym tygodniu Przypada I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od 8.00 i od 17.30. W I Sobotę po Mszy Św. o godz. 8.30 – Adoracja NS, Zmiana Tajemnic Różańcowych i modlitwy do NSNMP. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy 13.06.
    Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej, Św. Krzysztofa i Św. Rity
  3. W sobotę nie będzie Oazy Dzieci Bożych oraz zbiórki Lektorów i Ministrantów, a trening PSP o godz. 15.30 i próba Scholki o godz. 16.00.
  4. Wyjazd wakacyjny dla Dzieci do Łeby Ośrodek wczasowy Janina 2 w dniach 15 – 21.07. Koszt 1700.00 zł. Zapisy, karty na wyjazd i informatory dla Rodziców w Zakrystii.
  5. W dniach 10-14.06 organizujemy pięciodniową Pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów Maryjnych Polski południowo-wschodniej: Tyniec, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Wieliczka, Tuchów, Rożnowice, Racławice, Binarowa, Biecz, Dębowiec, Komańcza, Solina i Sandomierz. Koszt 1900 zł. Zapisy w Zakrystii. Są jeszcze trzy miejsca
  6. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: P. Andrzejowi, Mirkowi, Małgorzacie, P. Jackowi. Za sprzątanie Kościoła pragnę podziękować Rodzicom Dzieci Rocznicowych. Wszystkim za wszelką pomoc, a Wam Kochani za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać