Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 07.06.2020 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej. Oddajemy cześć Bogu Ojcu – Stwórcy, Synowi Bożemu – Zbawicielowi i Duchowi Świętemu, który Uświęca i prowadzi Kościół.
 2. Msze Św. możemy zamawiać codziennie po każdej Mszy Św. lub telefonicznie.
 3. Nabożeństwo Czerwcowe codziennie po Mszy Św. rano i wieczorem, w Niedzielę wieczorem.
 4. Metropolita Gdański znosi dyspensę od uczestnictwa w Niedzielnej Mszy Św., a więc mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. w Niedzielę i Święta nakazane. Dyspensa dotyczy tylko chorych i tych, którzy się opiekują chorymi. Serdecznie zapraszamy na Msze Święte do Kościoła oraz na Spowiedź i Komunię Św. Wielkanocną, która jest przedłużona wyjątkowo do 29.06. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą Św.
 5. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • 8.06 – poniedziałek – Św. Jadwigi Królowej;
  • 11.06 – czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa tradycyjnie zwana Boże Ciało. Msze Św. o godz. 9.00, 10.30, po procesji ok. godz. 12.30 i wieczorna o godz. 18.00. Po Mszy o godz. 10.30 rozpocznie się procesja do czterech ołtarzy. W tym roku wyjątkowo ze względu na epidemię Procesja będzie na terenie kościelnym. Dwa Ołtarze będą przy Kaplicy i dwa przy Kościele. Mimo, że nie będzie procesji ulicami Parafii bardzo proszę o przygotowanie dekoracji okien, bloków i domów, a szczególnie dekoracje czterech ołtarzy. Pierwszy Ołtarz przy Kaplicy przygotowuje ul. Baśniowa 37/39/40 i Sąsiedzi, drugi przy Krzyżu ul. Elfów 27/29/36 i Sąsiedzi, trzeci przy Kościele ul. Elfów 100/131/133 i Sąsiedzi; czwarty przy Kościele na dolnym parkingu przygotowuje Kościół Domowy. Na zakończenie Procesji Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony Świata. Włączmy się jak najliczniej w przygotowanie ołtarzy i dekorację okien i Osiedli. Bracia z KSM Semper Fidelis, Lektorzy, ministranci, aspiranci i wszyscy chętni do pomocy spotykamy się przy Kaplicy w środę o godz. 17.00. Zabierzmy ze sobą drabiny. Nie będzie próby, ale serdecznie zapraszamy Dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców do niesienia poduszek i do dzwonienia dzwonkami. Proszę o zbieranie i przynoszenie kwiatów do sypania. Dzieci Rocznicowe proszę, aby przyszły w albach na Boże Ciało. Na zakończenie Procesji będą słodycze. Podczas Oktawy Bożego Ciała Procesja będzie w Kościele. Zwracam się również z gorącą prośbą do Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis o pilnowanie porządku i prowadzenie procesji oraz niesienie baldachimu. Ministranci, Żywy Różaniec i KSM Semper Fidelis przygotują na procesję Sztandar.
  • 12.06 – piątek – Bł. Męczenników Gdańskich: Ks. Góreckiego, Ks. Komorowskiego, Ks. Rogaczewskiego, Ks. Miegonia, S. Alicji Kotowskiej i Towarzyszy;
  • sobota – 13.06. Św. Antoniego z Padwy Kapłana i Doktora Kościoła.
  • Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa.

  • Spotkanie Żywego Różańca w poniedziałek po Mszy Św. na Plebani.
  • Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie po Nabożeństwie Czerwcowym.
  • Próby dla Dzieci do I Komunii Św. w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00. A Rocznica I Komunii Św. będzie w Niedzielę 21.06 o godz. 12.00. Spotkanie Rodziców i Dzieci Rocznicowych będzie 15.06. o godz. 19.00.
   Bierzmowanie w naszej Parafii będzie 10.09 o godz. 18.00 będzie to czwartek. Tegoroczni Kandydaci zgłaszają się z formularzami do Ks. Krzysztofa. Bóg zapłać wszystkim za cierpliwość, mądrość, rozsądek, wyrozumiałość i gotowość na każdy scenariusz.
  • Parafialna Poradnia Prawna udziela porad przez telefon. Numer telefonu w Zakrystii.
  • Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszystkie datki wpłacane na konto parafialne, które można odpisać od podatku. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu sprzątanie Kaplicy i Kościoła oraz wszelką pomoc i piękne kwiaty.
Przewiń na górę