Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020

 1. Dzisiaj obchodzimy Wniebowstąpienie Pańskie, a za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Św. tradycyjnie zwane Zielone Świątki. Jest to również trzeci dzień Nowenny do Ducha Świętego.
 2. Msza Św. codziennie o 8.30 i 18.00 oraz wszystkie Msze Św. w Niedzielę są transmitowane na żywo na YouTube. Należy wpisać Parafia Św. Krzysztofa Gdańsk i przejdź do transmisji. Msze Św. możemy zamawiać po każdej Mszy Św. lub telefonicznie.
 3. Nabożeństwo Majowe codziennie po Mszy Św. rano i wieczorem, a w Niedzielę po Mszy o godz. 18.00.
 4. Serdecznie zapraszamy na Msze Święte do Kościoła oraz na Spowiedź i Komunię Św. Wielkanocną. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą Św. W czasie epidemii możemy przyjmować Komunię Świętą: na rękę, do ust i duchowo.
 5. Stolica Ap udziela odpustu zupełnego podczas epidemii. Szczegóły na www.swkrzysztof.pl
 6. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • we wtorek – 26.05 – Św. Filipa Nereusza Prezbitera;
  • – piątek – 29.05 – Św. Urszuli Ledóchowskiej Dziewicy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa.

 7. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie o 9.00 i 18.30
 8. I Komunia Św., Rocznica I Komunii Św. i Bierzmowanie będą mogły się odbyć tylko wtedy jak Młodzież i Dzieci wrócą do szkoły. Ze względu na trwającą epidemię nie chcemy narazić innych i siebie na zakażenie. Trudno też sobie wyobrazić I Komunię Św. w maseczkach, w małych grupkach, bez Dziadków i Babci, Rodzeństwa, Rodziców Chrzestnych, Gości. To ma być piękna, wyjątkowa i niepowtarzalna uroczystość całej grupy Dzieci, całej Rodziny i całej wspólnoty Parafialnej. Przyznajemy, że sytuacja jest bardzo trudna, wymaga więc od nas cierpliwości, mądrości, rozsądku i gotowości na każdy scenariusz. Będzie piękna uroczystość jak wrócimy do normalnego życia.
 9. Osoby starsze lub ciężko chore potrzebujące posługi sakramentalnej lub pomocy materialnej prosimy o telefon do naszych Księży osobiście, przez Rodzinę lub Sąsiadów
 10. Parafialna Poradnia Prawna udziela porad przez telefon. Numer telefonu w Zakrystii.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszystkie datki wpłacane na konto parafialne, które można odpisać od podatku. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu.Sprzątanie Kaplicy i Kościoła, koszenie trawy oraz wszelką pomoc i piękne kwiaty.
 12. Kochani w tych trudnych dniach przeżywając Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskie błagajmy Boga Miłosiernego o powrót do zdrowia dla chorych i ustanie epidemii.
Przewiń na górę