Uroczystość Wszystkich Świętych – 1. 11. 2020 r.

 1. Msza Św. codziennie o 8.30 i 18.00. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
  • w środę – 4.11 – Św. Karola Boromeusza;
  • 6.11 – I Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą rano i wieczorem od 17.30;
  • 7.11 – I Sobota Miesiąca – Serdecznie zapraszamy Czcicieli Żywego Różańca na zmianę Tajemnic Różańcowych i Adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 Wieczernik.
  • Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosław. Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 3. Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Św. Pamiętajmy, że listopad jest szczególnym miesiącem pamięci o naszych bliskich zmarłych. Choć należy o nich pamiętać cały rok. Podczas epidemii odwiedziny grobów naszych bliskich zmarłych są niemożliwe, dlatego skierujmy naszą pamięć zamawiając Msze Św. oraz składając Wypominki listopadowe i roczne za zmarłych w Zakrystii, na tacę lub w biurze parafialnym. Kartki na wypominki są przy wyjściu z Kościoła i na stronie parafialnej. Wypominki w listopadzie po każdej Mszy Św., a roczne w każdą Niedzielę o 8.40.
 4. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tradycyjnie zwany Dzień Zaduszny. Msze Św. w tym dniu o godz. 8.30 i 17.00, 18.00 i 19.00 Msza Św. zbiorowa za wszystkich zmarłych. Po Mszy Modlitwy za Zmarłych. W listopadzie od 1?30 możemy uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite lub częściowe darowanie kary za grzechy po śmierci i możemy go ofiarować za zmarłych pod zwykłymi warunkami: pobożnie nawiedzić Kościół lub Kaplicę, odmówić Ojcze nasz i wierzę w Boga, przyjąć Komunię Św. oraz pomodlić się w intencji Ojca Św.
 5. W trosce o teraźniejszość i przyszłość dzieci i młodzieży oraz świadomi zagrożeń dla młodego pokolenia zapisujemy do II Róży Różańcowej Rodziców chętnych modlić się za swoje dzieci.
 6. W tym szczególnie trudnym czasie potrzeba nam wszystkim jedności i wiary oraz wspólnej modlitwy do Boga Ojca przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej. Teraz Wszystko nas przynagla do tego działania: orędzia Matki Bożej, wydarzenia w Polsce i pandemia na całym świecie. Sami nie damy sobie rady, jak powietrza potrzebujemy pomocy od Boga, dlatego jako wspólnota parafialna chcemy się włączyć do wielkiej akcji Różaniec Do Granic Nieba. Serdecznie zapraszamy na Adorację i Różaniec od wtorku do Niedzieli na godz. 17.30.
 7. W sytuacji zaostrzenia wymagań sanitarnych odwołujemy Katechezę dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, zbiórkę Ministrantów i Lektorów, próbę chórku, trening PSP oraz spotkanie Wspólnoty Młodzieżowej.
 8. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę o 11.00 po umówieniu telef.
 9. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie o 9.30 i 19.00. W sobotę wieczorem biuro nieczynne, po Mszy tylko nauka przed Chrztem.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszystkie datki wpłacane na konto parafialne.
 11. ochani wszyscy przychodzimy do Kościoła w maseczkach, a jeśli ktoś nie może to zakłada przyłbicę. Ze względu na nasilającą się epidemię nie narażajmy innych i siebie na zakażenie. Przyznajemy, że nie jest to łatwe i wymaga od nas mądrości i rozsądku.
 12. Błagajmy Miłosiernego Boga o zdrowie dla chorych i ustanie epidemii.
Uroczystość Wszystkich Świętych – 1. 11. 2020 r.
Przewiń na górę