Menu Zamknij

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Św. tradycyjnie zwane Zielone Świątki. A jutro drugi Dzień Zielonych Świąt NMP Matki Kościoła. A za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 2. W tym tygodniu obchodzimy Święta i Wspomnienia:
  • w środę – 26.05 – Św. Filipa Nereusza Prezbitera; jest to również Dzień Matki;
  • w czwartek – 27.05 – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w sobotę – 29.05 – Św. Urszuli Ledóchowskiej Dziewicy. Wieczernika o godz. 16.45 i Adoracja o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu, a zwłaszcza wszystkim Mamom składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.

 3. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie.
 4. Nabożeństwo Majowe codziennie po Mszy Św. rano i wieczorem, a w Niedzielę po Mszy o godz. 18.00.
 5. Spotkanie Chóru Dziecięco Młodzieżowego w sobotę o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich, którzy należeli do chóru i tych, którzy by chcieli śpiewać. Szczególnie Dzieci, które przystąpiły wczoraj do I Komunii Św.
 6. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę o godz. 11.00. po wcześniejszym tel.
 7. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała (3.06), Kuria Metropolitalna Gdańska, po konsultacji z Pomorskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym informuje, że przywraca się organizowanie – wedle wcześniejszej tradycji – procesji eucharystycznych z udziałem wiernych, przy czym ze względu na ciągle trwający stan epidemii w Polsce winny one odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Bardzo prosimy o przygotowanie dekoracji okien, bloków i domów, a szczególnie dekoracje czterech ołtarzy. W tym roku trasa procesji jak w poprzednich latach: pierwszy Ołtarz przy Baśniowej 39/40, drugi Elfów 27, trzeci przy ulicy Elfów 133 i czwarty przy Kaplicy na zakończenie Procesji oraz Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony Świata. Czwarty Ołtarz przygotowuje Kościół Domowy. Włączmy się wszyscy w przygotowanie ołtarzy i dekorację trasy i Osiedli. Dziewczynki w strojach komunijnych zapraszamy do sypania kwiatków i również małe dziewczynki, a chłopców w strojach komunijnych do niesienia poduszek i mali chłopcy do dzwonienia dzwonkami. Prosimy o zbieranie i przynoszenie kwiatów do sypania.
 8. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kaplicy i Kościoła oraz wszelką pomoc, za ofiary na tacę i wpłacane na konto parafialne. PZC za prowadzenie codziennie programu SPIŻARNIA. Szczególnie dziękuję Rodzicom i Dzieciom , które wczoraj przystąpiły do I Komunii Św. za pomoc w przygotowaniu tej Uroczystości i za wszystkie ofiary, Młodzieży, która przyjęła wczoraj Sakrament Bierzmowania i ich Rodzicom oraz Księżom, P. Zakrystiankom, KSM Semper Fidelis, Ministrantom i Lektorom, P. Robertowi i Żonie Ani za transmisje. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
 9. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.