Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31. 05. 2020r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Św. tradycyjnie zwane Zielone Świątki. Jutro II Dzień Zielonych Świętych Święto NMP Matki Kościoła. A za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 2. Intencje Mszy Św. możemy zamawiać po każdej Mszy Św. lub telefonicznie.
 3. Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Św. rano i wieczorem, a w Niedzielę po Mszy o godz. 18.00.
 4. Serdecznie zapraszamy na Msze Święte do Kościoła oraz na Spowiedź i Komunię Św. Wielkanocną. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą Św.
  W czasie epidemii możemy przyjmować Komunię Świętą: na rękę, do ust i duchowo.
 5. .W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • Jutro Dzień Dziecka;
  • w środę – 3.06 – Św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
  • czwartek – 4.06 – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Jest to Pierwszy Czwartek miesiąca. Modlimy się o Kapłanów i za Kapłanów;
  • piątek – 5.06 – Św. Bonifacego Biskupa i Męczennika. Jest również I Piątek Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. od godz. 8.00 i 17.30; Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek i sobotę od godz. 11.00;
  • 6.06 – I Sobota Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 18 zmiana Tajemnic Różańca Św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu, a przede wszystkim Dzieciom składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa, a tym, które już odeszły łaski życia wiecznego.

 6. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie po Nabożeństwie Czerwcowym.
 7. Stosując się do rozporządzeń organów państwowych, które znoszą ograniczenia liczby uczestników w Kościele i łagodzą zaostrzenia dotyczące noszenia maseczek na zewnątrz organizujemy I Komunię Św. dla chętnych, która odbędzie się w sobotę 20.06. Rodziców chętnych na I Komunię Św. Dzieci w czerwcu zapraszamy na spotkanie we wtorek 2.06 o godz. 19.00 w Kościele. Pozostali Rodzice będą mieli spotkanie we wrześniu. A Rocznica I Komunii Św. będzie w Niedzielę 21.06 o godz. 12.00. Spotkanie Rodziców i Dzieci Rocznicowych będzie 15.06. O godz. 19.00. Termin Bierzmowania nie jest jeszcze znany. Bóg zapłać wszystkim za cierpliwość, mądrość, rozsądek, wyrozumiałość i gotowość na każdy scenariusz.
 8. Osoby starsze lub ciężko chore potrzebujące posługi sakramentalnej lub pomocy materialnej prosimy o telefon do naszych Księży osobiście, przez Rodzinę lub Sąsiadów.
 9. Parafialna Poradnia Prawna udziela porad przez telefon. Numer telefonu w Zakrystii. 10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszystkie datki wpłacane na konto parafialne, które można odpisać od podatku. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu:sprzątanie Kaplicy i Kościoła, koszenie trawy oraz wszelką pomoc i piękne kwiaty
 10. Kochani w tych trudnych dniach przeżywając Uroczystość Zesłania Ducha Św. błagajmy Boga Miłosiernego o powrót do zdrowia dla chorych i ustanie epidemii.
Przewiń na górę