V Niedziela Wielkanocna – 10. 05. 2020r.

 1. Przeżywając V Niedzielę Wielkanocną trwamy w radości Zmartwychwstania Pańskiego i zbliżamy się do Wniebowstąpienia Pana Jezusa czyli do Nieba, w którym jest mieszkań wiele.
 2. Msza Św. codziennie o 8.30 i 18.00. Intencje Mszy Św. możemy zamawiać telefonicznie.
 3. Wszystkie Msze Św. z naszego Kościoła w tygodniu rano i wieczorem, w każdą Niedzielę są transmitowane na żywo na You Toube. Należy wpisać Parafia Św. Krzysztofa Gdańsk i przejdź do transmisji.
 4. Nabożeństwo Majowe codziennie po Mszy Św. rano i wieczorem, a w Niedzielę po Mszy o godz. 18.00.
 5. Przypominamy od dyspensie od uczestnictwa we Mszy Św. Niedzielnej i o żalu doskonałym zamiast Spowiedzi Św., który daje stan łaski uświęcającej do godnego przyjęcia Komunii Św. Jednocześnie zapraszamy na Msze Święte do Kościoła zgodnie z obowiązującymi przepisami. Spowiedź codziennie przed Mszą Św.
  W czasie epidemii możemy przyjmować Komunię Świętą: na rękę, do ust i duchowo.
 6. Stolica Ap udziela odpustu zupełnego podczas epidemii.Szczegóły na www.swkrzysztof.pl
 7. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • środa – 13.05 – Matki Bożej fatimskiej;
  • czwartek – 14.05 – Święto Św. Macieja Apostoła;
  • sobota – 16.05 – Święto Św. Andrzeja Boboli Kapłana i Męczennika Patrona Polski.
  • Wszystkim jubilatom, solenizantom, Ks. Maciejowi z okazji imienin składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa.

 8. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie o 9.00 i 18.30.
 9. I Komunia Św., Rocznica I Komunii Św. i Bierzmowanie będą mogły się odbyć tylko wtedy jak Młodzież i Dzieci wrócą do szkoły. Ze względu na trwającą epidemię nie chcemy narazić innych i siebie na zakażenie. Trudno też sobie wyobrazić I Komunię Św. w maseczkach, w małych grupkach, bez Dziadków i Babci, Rodzeństwa, Rodziców Chrzestnych, Gości. To ma być piękna, wyjątkowa i niepowtarzalna uroczystość całej grupy Dzieci, całej Rodziny i całej wspólnoty Parafialnej. Przyznajemy, że sytuacja jest bardzo trudna, wymaga więc od nas cierpliwości, mądrości, rozsądku i gotowości na każdy scenariusz. Będzie piękna uroczystość jak wrócimy do normalnego życia.
 10. Firma krawiecka prosi Rodziców o odbiór alb do I Komunii Św. do 15 maja.
 11. Osoby starsze lub ciężko chore potrzebujące posługi sakramentalnej lub pomocy materialnej prosimy o telefon do naszych Księży osobiście, przez Rodzinę lub Sąsiadów.
 12. Parafialna Poradnia Prawna udziela porad przez telefon. Numer telefonu w Zakrystii. 13. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę i wszystkie datki wpłacane na konto parafialne. Wszystkie darowizny można odpisać od podatku. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu. Sprzątanie Kaplicy i Kościoła oraz wszelką pomoc.
 13. Kochani w tych trudnych dniach przeżywając kolejną Niedzielę w swoich domach błagajmy Boga Miłosiernego o powrót do zdrowia dla chorych i ustanie epidemii.
Przewiń na górę