Menu Zamknij

V Niedziela Wielkanocna – 15.05.2022r. 

 1. Dzisiaj  o godz. 12.00 na Wzgórzu w Gdańsku Św. Wojciechu Uroczystości Odpustowe Archidiecezji Gdańskiej. Z Bazyliki Mariackiej o godz. 9.00 wyruszyła Pielgrzymka Gdańszczan z Relikwiami Św. Wojciecha, którą prowadzi jak co roku KSM Semper Fidelis. A o godz. 9.30 z Kościoła Św. Ignacego wyruszyła Pielgrzymka Młodzieży. Modlimy się za Pielgrzymów i życzymy dużo łask Bożych dla naszej Umiłowanej Ojczyzny i dla naszej Archidiecezji za wstawiennictwem Św. Wojciecha. 
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Św. z modlitwą o pokój na Wschodzie i za Ukrainę codziennie od poniedziałku do piątku od  17.30 – 18.00. 
 3. Nabożeństwo Majowe codziennie po Mszy Św. rano i wieczorem, a w Niedzielę po Mszy  o godz. 18.00.  Serdecznie zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych.
 4. Jutro obchodzimy Święto Św. Andrzeja Prezbitera i Męczennika Patrona Polski ;
  • w sobotę – Wieczernik o godz. 17.15. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosław. Bożego, Opieki M. Bożej  i Św. Krzysztofa.
 5. Katecheza dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. poniedziałek i środa   o godz. 18.30 grupa I, wtorek i piątek o 18.30 grupa II.  W sobotę 21 maja na godz. 10.00 przychodzą do prac porządkowych Rodzice Dzieci I grupy, aby umyć okna i drzwi oraz posprzątać na zewnątrz: należy zabrać ze sobą drabiny, sprzęt do mycia okien: karchery, myjki, mopy, szczotki, wiaderka, ściereczki oraz płyn do szyb, kosiarkę do trawy i do usuwania trawy z jumb przed Kościołem. 
 6. Próba Chórku w sobotę o godz. 11.00.
 7. Trening PSP  w sobotę o godz. 16.00, a w najbliższą Niedzielę o godz. 10.30 prezentacja Szkółki Piłkarskiej z Trenerami i Proboszczem w strojach piłkarskich.
 8. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę o godz. 11.00., a Por. Psych. o 17.00.  
 9. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie o 9.00 i 18.30.
 10. Zakończyliśmy pracę Grupy Synodalnej. Dziękujemy wszystkim za udział w ankiecie i za cenne wskazówki, które postaramy się przeanalizować i będziemy informować  na stronie parafialnej jak usuniemy awarię. Prośba jeśli ktoś by pomógł usunąć awarię lub postawić nową stronę, aby się zgłosił dzisiaj po Mszy Św. lub w tygodniu skontaktował się z Ks. Proboszczem. Z góry bardzo dziękujemy.
 11. Kochani jeszcze zbieramy nową pościel dla Caritas Archidiecezji Gdańskiej, a za przyniesioną serdecznie dziękujemy.
 12.  Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła oraz wszelką pomoc i ofiary złożone dzisiaj na tacę budowlaną i wpłacane na konto parafialne.  
 13. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć Dzienniczek Siostry Faustyny oraz zabrać obrazek z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 14. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.