Menu Zamknij

V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03. 2021 r.

 1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu podczas, którego mamy pamiętać o modlitwie, poście i jałmużnie: uczęszczać na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale. Od dzisiaj w Kościołach zasłaniamy Krzyże, które uroczyście będą odsłonięte w Wielki Piątek podczas Adoracji Krzyża. A za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie Palm podczas każdej Mszy Św. Palmy wykonają nasze Parafianki, które będą rozprowadzały przy Kościele.
 2. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie.
 3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • w poniedziałek – Litania do Św. Józefa z racji Roku Św. Józefa;
  • we wtorek – Litania do Św. JPII.;
  • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • – w czwartek – 25.03 – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – Litania do Św. Krzysztofa;
  • w sobotę – Wieczernik o godz. 16.45. Adoracja o 17.30. Serdecznie Zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.

 4. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 9.00 albo 18.30. Dzieci otrzymują specjalne obrazki, a na koniec będą nagrody. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pokutnym nabożeństwie. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania w ramach przygotowania uczestniczą obowiązkowo w Kościele, a kto się boi to przez Internet, a Rodzice mają potwierdzić podpisem. Dzieci Komunijne mogą zdawać pytania z małego katechizmu w tygodniu rano o 9.00 lub wieczorem o 18.30. A kto chce może zdawać w szkole u swoich katechetów, jak to czynią niektóre Dzieci.
 5. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy na to piękne Nabożeństwo, w którym wyśpiewujemy to wszystko co wycierpiał Pan Jezus i Matka Bolesna. Kazania Pasyjne głosi Ks. Krzysztof.
 6. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę o godz. 11.00. po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 7. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: P. Zakrystiankom za sprzątanie zaplecza i Kościoła, PZ Caritas za prowadzenie programu SPIŻARNIA, za transmisje P. Robertowi i Żonie Ani. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do pomocy przy pracach porządkowych zaplecza Nowego Kościoła: Lektorów, Żywy Różaniec, Różaniec Rodziców, Kościół Domowy, PZC, Wieczernik, Grupę Modlitewną, Żony Braci KSM Semper Fidelis i Skarbników Parafialnych. Zabierzmy ze sobą szczotki, mopy, ścierki. Serdeczne Bóg za wszystkie ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafialne, a szczególnie za dzisiejszą tacę budowlaną.
 8. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć małe paschaliki na stół Wielkanocy.
 9. Dziękujemy wszystkim za przychodzenie do Kościoła w maseczkach.
 10. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.