V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020 r.

Wskrzeszenie Łazarza
 • W związku z zaostrzeniem przepisów organów państwowych i kościelnych Msze Św. odprawiane są tylko z udziałem osób zamawiających intencje. Wszystkie Msze Św. z naszego Kościoła dzisiaj i w tygodniu oraz Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa i codzienny Różaniec o 20.30 transmitowane na żywo na YouTube. Intencje Mszy Św. możemy zamawiać telefonicznie.
 • Dalej do odwołania obowiązuje dyspensa Arcybiskupa Metropolity od uczestnictwa we Mszy Św. Niedzielnej, ale uczestniczymy na żywo we Mszy Św. przez środki społecznego przekazu, ale nie przez odtwarzanie i nie wykonujemy w tym czasie innych czynności.
 • W obecnej sytuacji są dopuszczalne trzy formy udzielania Komunii Świętej: na rękę, do ust i forma duchowa. Przypominamy, że już teraz można skorzystać z Komunii Świętej Wielkanocnej. Jej czas obejmuje okres do Niedzieli Trójcy Świętej (7 czerwca 2020 r.). Dzisiaj, za tydzień i w Święta po Mszach Św. o godz. 9.45; 11.15; 12.45 i 18.45 jest możliwość przyjęcia Komunii Św. z zachowaniem ilości 5 osób i odległości 1.5 m w Kościele i Kaplicy oraz na zewnątrz.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi i Komunii Św. codziennie od godz. 9.00-10.00 i od 17.00-18.00. Mając na względzie utrudnienia związane ze Spowiedzią przypominamy też o praktyce żalu doskonałego z intencją przystąpienia do Spowiedzi Św. jak tylko to będzie możliwe. Akt żalu doskonałego daje przebaczenie wszystkich grzechów (ciężkich i lekkich) i daje stan łaski uświęcającej, w którym możemy przyjmować Komunię Św. Sakramentalnie lub duchowo. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia. Ponadto nie ma spowiedzi przez telefon czy internet.
 • Stolica Apostolska udziela Odpustu zupełnego Wiernym dotkniętym pandemią korona wirusa, przebywającym na kwarantannie, a także pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim, którzy opiekują się chorymi na korona wirusa, a także wierni, którzy ofiarują nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, lub Adorację Eucharystyczną, lub lekturę Pisma Świętego przez co najmniej pół godziny, lub odmówienie Różańca Świętego, pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, w intencji przebłagania Boga Wszechmogącego o koniec epidemii, ulgę dla tych, którzy cierpią i zbawienie wieczne dla tych, którzy odeszli do Pana.
 • Organizowanie Uroczystości I Komunii Św. Dzieci Kl. III i Bierzmowania będzie uzależnione od aktualnej sytuacji epidemii oraz wytycznych władz państwowych i kościelnych. Sytuacja jest nadzwyczajna i wymaga od nas wszystkich roztropnego podejścia, cierpliwości i gotowości na każdy scenariusz.
 • Błogosławieństwo palm za tydzień podczas każdej Mszy Św. przez internet
 • Jeśli ktoś z osób starszych potrzebuje posługi sakramentalnej lub pomocy materialnej prosimy o kontakt telefoniczny osobiście lub przez sąsiadów do naszych Księży.
 • Szczegółowe wskazania na Wielki Tydzień i Triduum Paschalne zostaną przesłane później. Już teraz informujemy, że wszystkie celebracje Wielkiego tygodnia w łączności z Ojcem Św. będą sprawowane bez ludzi.
 • Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszystkie ofiary te większe i te mniejsze złożone na tacę przez konto parafialne. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
 • . Kochani w tych trudnych dniach i tygodniach módlmy się do Miłosiernego Boga w narodowej Modlitwie o zaprzestanie rozpowszechniania się epidemii korona wirusa.
V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020 r.
Przewiń na górę