V Niedziela Zwykła 09.02.2020 r.

 1. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • poniedziałek – 10.02 Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. Jest to również 100 Rocznica Zaślubin Polski z Morzem.
  • wtorek – 11.02 NMP z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorych. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.30 z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia wszystkich Chorych naszej Parafii. Zachęcamy też wiernych do zorganizowania pomocy Chorym i Niepełnosprawnym w dotarciu do Kościoła. Po Mszy Św. Litania do Św. JPII;
  • w środę po Mszy Św. Nowenna do MBNP;
  • w czwartek – Po Mszy Św. Litania do Św. Krzysztofa;
  • piątek – 14.02 Święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa – patronów Europy. Po Mszy Św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. Jest to również wspomnienie Św. Walentego tzw. Walentynki. Zapraszamy Małżonków, Narzeczonych, Zakochanych, żyjących w związkach niesakramentalnych na wspólną modlitwę do Boga przez wstawiennictwo Św. Walentego o pogłębienie miłości, która jest wielkim darem, ale również ogromnym zadaniem.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: dużo zdrowia, Błogosławieństwa Bożego Opieki Matki i Świętego Krzysztofa.

 2. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o szczęśliwe zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, pamiętajmy o naszych zmarłych.
 3. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00.
  Próba Chórku Dziecięco – młodzieżowego w sobotę o godz.11.00.
 4. Poradnia prawna i neurologopedyczna czynne w sobotę o godz.11.00 po umówieniu telefonicznym.
 5. Katecheza dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św.w środę o 18.30; dla młodzieży kl. ponadpodstawowych przygotowujących się do Bierzmowania w czwartek o 18.30
 6. Trening Parafialnej Szkółki Piłkarskiej w sobotę o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy chłopców do od 6 – 12 lat, aby zapisywali się do szkółki piłkarskiej. Koszt tylko 15 zł miesięcznie za wynajem sali.
 7. Spotkanie Grupy 50+ w czwartek 13.02 o godz. 17.30 w Domu parafialnym.
 8. Wczoraj zakończyliśmy Kolędę. W Parafii jest 3650 Rodzin. Kolędę przyjęło 1250 Rodzin. Dużo było nieobecnych i tych, które nie przyjęły Kolędy. Jeśli ktoś nie przyjął Kolędy, któryś rok z rzędu nie będzie mógł załatwić sprawy w Kancelarii Parafialnej. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary, życzliwość, serdeczność i gościnność podczas Kolędy, za wspólne rozmowy, poczęstunki i kolacje. Wszystkim za wszystko z całego serca serdeczne Bóg zapłać. Ofiary złożone podczas Kolędy to kwota 39 500 zł w całości przeznaczone na Nowy Kościół.
 9. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć kalendarze parafialne na Rok 2020, prasę katolicką, a wodę święconą w Zakrystii.
 10. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kaplicy i Kościoła, rozebranie dekoracji śwątecznej, PZ Caritas za prowadzenie programu SPIŻARNIA.
Przewiń na górę