Menu Zamknij

V Niedziela Zwykła – 7. 02. 2021 r.

 1. Dobiega końca dość długi karnawał. W tym tygodniu przypada tłusty czwartek, a w przyszłym tygodniu we wtorek śledzik i 17 lutego Środa Popielcowa, która rozpocznie Wielki Post.
 2. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

  • we wtorek – Litania do Św. JPII.;
  • w środę – 3.02 – Św. Scholastyki Dziewicy. Po Mszy Św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – 11.02 – NMP z Lourdes. Jest to również XXIX Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za wszystkich Chorych w domach, szpitalach, Hospicjach, Domach Opieki i na kwarantannie o łaskę powrotu do zdrowia i o siłę do dźwigania Krzyża Choroby i Cierpienia; po Mszy Litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek – Po Mszy Św. Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w sobotę – Wieczernik od godz. 16.45. Adoracja o 17.30. Serdecznie Zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.

 4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. mogą zdawać pytania z małego katechizmu w tygodniu rano o 9.00 lub wieczorem o 18.30. A kto chce może zdawać w szkole u swoich katechetów jak to czynią niektóre Dzieci.
 5. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę o godz. 11.00. po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 6. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: Za pomoc przy rozbieraniu dekoracji świątecznych: P. Zakrystiankom, Lektorom, Semper Fidelis, a także PZ Caritas za prowadzenie programu SPIŻARNIA, P. Robertowi za transmisje. Serdeczne Bóg za wszystkie ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafialne. W sposób szczególny pragniemy podziękować grupie modlitewnej Wieczernik i Adoracyjnej oraz wszystkim, którzy ufundowali bezdotykowy dystrybutor Wody Święconej. Po długim czasie można się już teraz żegnać Wodą Święconą wchodząc do Kościoła bez żadnego zagrożenia.
 7. Bóg zapłać Panu Mirkowi Sontag za wykonanie pięknego postumentu, a właściwie tronu dla Figury Matki Bożej Fatimskiej.
 8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Ks. Krzysztof Stachowski l. 60 Wieloletni Proboszcz z Parafii w Żarnowcu, a pochodzący z Gdańska Stogów. Pomódlmy się za Niego i wszystkich zmarłych z naszych Rodzin.
 9. Dziękujemy wszystkim za przychodzenie do Kościoła w maseczkach.
 10. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.