Menu Zamknij

VI Niedziela Wielkanocna 14.05.2023

 1. Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną, a za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  Dzisiaj o godz. 12.00 Uroczystości Odpustowe Archidiecezji Gdańskiej na Wzgórzu Św. Wojciecha w Gdańsku. Z Bazyliki Mariackiej o godz. 9.00 wyruszyła Piesza Pielgrzymka Gdańszczan z Relikwiami Św. Wojciecha, którą prowadzi jak co roku KSM Semper Fidelis i Ks. Proboszcz. A o godz. 9.30 z Kościoła Św. Ignacego wyruszyła Pielgrzymka Młodzieży.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź od poniedziałku do piątku 17.30 – 18.00
 3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • jutro – 15.05 – Św. Zofii; Jak mówi powiedzenie Św. Zofija kłosy rozwija. Sofia – tzn. mądrość.
   Jutro rozpoczynają się Dni modlitw o dobre urodzaje;
  • we wtorek – 16.05 – Św. Andrzeja Boboli Prezbitera i Męczennika.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki M. Bożej, św. Krzysztofa.

 4. Nabożeństwo Majowe codziennie po Mszy Św. rano i wieczorem, a w Niedzielę po Mszy o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych. Podczas Nabożeństw Majowych czytamy Księgę Przysłów.
 5. Próba dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w poniedziałek i środę o godz. 18.30 grupa I, a we wtorek i czwartek o 18.30 grupa II.
 6. W najbliższą sobotę 20 maja na godz. 10.00 przychodzą Rodzice Dzieci I grupy, aby umyć okna i drzwi oraz posprzątać na zewnątrz: należy zabrać ze sobą drabiny, sprzęt do mycia okien: karchery, myjki, mopy, szczotki, wiaderka, ściereczki oraz płyn do szyb, do mebli, kosiarkę do trawy oraz nożyki do usuwania trawy z jumb przed Kościołem.
 7. Katecheza dla Młodzieży do Bierzmowania dzisiaj po Mszy Św. o godz. 18.00.
  A spotkanie dla Rodziców Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w czwartek o godz. 19.30.
  Młodzież klas VIII ma katechezę we wtorek po Mszy Św. o godz. 18.30.
 8. W dniach 16-18.06.2023 3 dniowa pielgrzymka autokarowa do sanktuariów Podlasia: Św. Woda, Wigry, Studzieniczna, Supraśl, Sokółka, Białystok, Tykocin. Koszt 700 zł. Jest jeszcze tylko 8 miejsc.
  W dniach 21 – 30.06 autokarowa Pielgrzymka do Medjugorie. Koszt 1 300zł i 280 euro. Program na stronie Parafii i w Zakrystii.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy z Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki. Po każdej Mszy Świętej będzie można zapisać się u nich do Grupy Biało-Złotej. Do udziału w niej zaproszeni są wszyscy, którzy nie mogą pójść w drogę, a chcieliby towarzyszyć pielgrzymom w duchowy sposób.
 10. Dziękujemy wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła: Pani Zakrystiance i Panu Kościelnemu. Bóg zapłać za wszelką pomoc oraz za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień taca budowlana.
 11. Przy wyjściu z Kościoła można prasę katolicką, obrazki, breloczki, płaskorzeźby i modlitewniki ze Św. Krzysztofem i Św. Ritą.