VI Niedziela Wielkanocna – 17. 05. 2020r

 1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna, a za tydzień Wniebowstąpienie Pańskie.
 2. Msza Św. codziennie o 8.30 i 18.00. Intencje Mszy Św. możemy zamawiać po każdej Mszy Św. lub telefonicznie.
 3. Wszystkie Msze Św. z naszego Kościoła w tygodniu rano i wieczorem, w każdą Niedzielę są transmitowane na żywo na YouTube. Należy wpisać Parafia Św. Krzysztofa Gdańsk i przejdź do transmisji.
 4. Nabożeństwo Majowe codziennie po Mszy Św. rano i wieczorem, a w Niedzielę po Mszy o godz. 18.00.
 5. Serdecznie zapraszamy na Msze Święte do Kościoła i na Spowiedź i Komunię Wielkanocną. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą Św.
  W czasie epidemii możemy przyjmować Komunię Świętą: na rękę, do ust i duchowo.
 6. Stolica Ap udziela odpustu zupełnego podczas epidemii.Szczegóły na www.swkrzysztof.pl
 7. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • Dzisiaj swoje imieniny obchodzi Metropolita Gdański Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź;
  • poniedziałek 18.05 – 100 Rocznica urodzin Św. Jana Pawła II;
  • piątek – 22.05 – Św. Rity z Casci. Jest to pierwszy dzień Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

  Wszystkim jubilatom, solenizantom składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa.

 8. Sprawy w biurze parafialnym można załatwiać codziennie o 9.00 i 18.30.
 9. I Komunia Św., Rocznica I Komunii Św. i Bierzmowanie będą mogły się odbyć tylko wtedy jak Młodzież i Dzieci wrócą do szkoły. Ze względu na trwającą epidemię nie chcemy narazić innych i siebie na zakażenie. Trudno też sobie wyobrazić I Komunię Św. w maseczkach, w małych grupkach, bez Dziadków i Babci, Rodzeństwa, Rodziców Chrzestnych, Gości. To ma być piękna, wyjątkowa i niepowtarzalna uroczystość całej grupy Dzieci, całej Rodziny i całej wspólnoty Parafialnej. Przyznajemy, że sytuacja jest bardzo trudna, wymaga więc od nas cierpliwości, mądrości, rozsądku i gotowości na każdy scenariusz. Będzie piękna uroczystość jak wrócimy do normalnego życia.
 10. Osoby starsze lub ciężko chore potrzebujące posługi sakramentalnej lub pomocy materialnej prosimy o telefon do naszych Księży osobiście, przez Rodzinę lub Sąsiadów.
 11. Parafialna Poradnia Prawna udziela porad przez telefon. Numer telefonu w Zakrystii.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszystkie datki wpłacane na konto parafialne. Wszystkie darowizny można odpisać od podatku. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu. Sprzątanie Kaplicy i Kościoła oraz wszelką pomoc.
 13. Kochani w tych trudnych dniach przeżywając kolejną Niedzielę w swoich domach błagajmy Boga Miłosiernego o powrót do zdrowia dla chorych i ustanie epidemii.
VI Niedziela Wielkanocna – 17. 05. 2020r
Przewiń na górę