Menu Zamknij

VI Niedziela Wielkanocna – 22.05.2022r

 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe czyli będziemy się modlić o dobre urodzaje i za kraje głodujące. A we wtorek rozpoczynają się trzydniowe egzaminy ósmoklasistów. Będziemy się modlić o Światło i Dary Ducha Św. dla nich.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Św. z modlitwą o pokój na Wschodzie i za Ukrainę codziennie od poniedziałku do piątku od 17.30 – 18.00.
 3. Nabożeństwo Majowe codziennie po Mszy Św. rano i wieczorem, a w Niedzielę po Mszy o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych.
  • We wtorek obchodzimy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; a w czwartek Św. Flipa Nereusza,
  • sobotę Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
  • W sobotę – Wieczernik o godz. 17.15.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosław. Bożego, Opieki M. Bożej i Św. Krzysztofa.

 4. Generalna próba dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. z Rodzicami:
  – poniedziałek o godz. 18.30 grupa I,
  – wtorek o 18.30 grupa II.

  Dzieci jeszcze przyjdą dodatkowo na próbę śpiewu w salce pod Kościołem w środę o godz. 18.30 grupa I, a w czwartek o godz. 18.30 grupa II.

  W środę 25 maja na godz. 18.30 przychodzą Rodzice Dziewczynek z grupy II. Zabierają ze sobą: odkurzacze przemysłowe ( jeśli ktoś ma) oraz sprzęt do usuwania trawy w jumbach przed Kościołem.

  W czwartek 26 maja na godz. 18.30 przychodzą Rodzice Chłopców z Grupy II. Będzie dekoracja Kościoła i ostatnie porządki w Kościele. Zabierzmy deski do prasowania, żelazka, będziemy prasować i zakładać materiały na ławki i wieszać szarfy. Na czwartek proszę Osoby, które przygotowują dekorację.

  Spowiedź Dzieci w piątek o godz. 16.30 grupa I, a o 17.00 grupa II. Na Spowiedź Dzieci przychodzą ubrane na galowo i zabierają ze sobą Książeczki. Od 17.30 spowiedź Rodziców.

  W dzień I Komunii Św. Dzieci przychodzą w strojach Komunijnych 15 minut wcześnie i ustawiają się przy wejściu głównym do Kościoła. Zabierają ze sobą Książeczki, Różańce, Medaliki i Świece.

 5. Rocznica I Komunii Św. 5.06 w Niedzielę godz. 10.30. Spotkanie Dzieci i Rodziców 30.05 (następny poniedziałek) o godz. 18.30.
 6. Już działa strona parafialna. Tym, którzy pomogli bardzo dziękuję. Bardzo prosimy, aby korzystać ze strony, na której jest wiele cennych informacji dotyczących życia i funkcjonowania naszej Parafii.
 7. Kochani jeszcze zbieramy nową pościel dla Caritas Archidiecezji Gdańskiej, a za przyniesioną serdecznie dziękujemy.
 8. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: szczególnie Rodzicom Dzieci Komunijnych z grupy I, tym którzy przyszli. za sprzątanie Kościoła, mycie okien, chóru, koszenie trawy oraz wszelką pomoc. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj i na tacę budowlaną 1700 zł. i wpłacane na konto parafialne.
 9. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć Dzienniczek Siostry Faustyny oraz zabrać obrazek z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 10. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.