VI Niedziela Zwykła – 11.02.2018r.

 1. Dzisiaj obchodzimy XXVI Światowy Dzień Chorego. Dobiega końca bardzo krótki karnawał. We wtorek śledzik zakończy tegoroczny karnawał, a Środę Popielcową rozpocznie się Wielki Post.
 2. Msza Św. w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, a w tygodniu Msza Św. o godz. 8.30 i 18.00 codziennie od Środy Popielcowej. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi św. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach.
 3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • we wtorek – Po Mszy Św. Litania do Św. Jana Pawła II.
  • w środę – 14.02 – przypada Popielec, który rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Msze Św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.30, 10.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Obowiązuje nas post ścisły: dwa razy lekki posiłek i raz do syta oraz nie spożywamy mięsa. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W środę popielcową i w I Niedzielę Wielkiego Postu każda Rodzina otrzyma skarbonki na jałmużnę wielkopostną.
  • w czwartek – Po Mszy Św. Litania do Św. Krzysztofa.

  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu oraz wszystkim zakochanym z okazji Walentynek składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej, Św. Krzysztofa i szczęścia w miłości.

 4. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 9.00i 18.30. Dzieci otrzymają specjalne obrazki, a na koniec będą nagrody. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pokutnym nabożeństwie. Dzieci Kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież Gimnazjalna przychodzi obowiązkowo.
 5. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w Każdą Niedzielę o godz. 17.30, a więc pół godziny przed Mszą wieczorną. Serdecznie zapraszamy na to piękne Nabożeństwo, w którym wyśpiewujemy to wszystko co wycierpiał Pan Jezus i Matka Bolesna.Kazania Pasyjne będzie głosił Ks. Proboszcz.
 6. Biuro Parafialne czynne codziennie po Mszy Św. o godz. 18.30.
 7. Katecheza dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. we wtorek o godz. 18.30, a II grupa ze środy przychodzi na Mszę Św. A dla młodzieży kl. III gimnazjalnych przygotowujących się do Bierzmowania w Niedzielę o godz. 18.00. Bierzmowanie w naszej Parafii będzie 23.04, którego udzieli Biskup Zbigniew Zieliński. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie byli do Bierzmowania zapraszamy aby się zgłosili i uzupełnili Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej.
 8. Zbiórka Ministrantów i Aspirantów w sobotę o godz. 10.30.
 9. Próba chórku w sobotę o godz. 11.00.
 10. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę o g.odz.11.00 po umówieniu się Tel.
 11. Biuro Parafialne czynne codziennie po Mszy Św.
 12. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką.
 13. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: sprzątanie Kaplicy, PZ Caritas za prowadzenie programu ?SPIŻARNIA?.
 14. W dniach od 28.04 – 1.05 organizujemy 4 dniową pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wieliczki, Wadowic, Oświęcimia i Krakowa. Koszt 740 zł.
 15. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na nadchodzący tydzień.
Przewiń na górę