Menu Zamknij

VI Niedziela Zwykła – 12.02.2023

 1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy Święta i wspomnienia:
  • jutro ? po Mszy Św. Litania do Św. Józefa;
  • 14.02 – we wtorek – Święto Św. Cyryla i Metodego Patronów Europy; – a także Walentynki – Wszystkim Zakochanym przez wstawiennictwo Św. Walentego życzymy pięknej i wspaniałej miłości, która jest wielkim darem, ale również ogromnym zadaniem. Na znak że bardzo się kochacie możecie się teraz pocałować, a w domu Panowie wręczyć piękny bukiet kwiatów i powiedzieć Kochanie jesteś najpiękniejsza i najlepsza na świecie i bardzo Cię kocham. Po Mszy Litania do Św. JPII;
  • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  •  w czwartek – Litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznicę ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa.
  Powoli dobiega końca i tak bardzo długi karnawał. W tym tygodniu mamy tłusty czwartek, w następny wtorek śledzik, a 22.02 będzie Środa Popielcowa

 2. Msza Św. w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek tylko rano o godz. 8.30, a od środy rano i wieczorem w Kaplicy pod Kościołem ze względu na układanie posadzki. Przed Mszą okazja do Spowiedzi Św.
 3. Msza Św. w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek tylko rano o godz. 8.30, a od środy rano i wieczorem w Kaplicy pod Kościołem ze względu na układanie posadzki. Przed Mszą okazja do Spowiedzi Św.
 4. Katecheza Dzieci Komunijnych rozpocznie się po zakończeniu układania posadzki czyli od marca.
 5. Trening PSP w sobotę o godz. 16.00 na sali SP 12 ul. Człuchowska 6. Zapraszamy chłopców od 5 – 13 lat z podziałem na dwie grupy (5 – 8 i 9 – 13)
 6. Msza Św. i Katecheza dla Młodzieży do Bierzmowania od przyszłej Niedzieli o godz. 18.00.
  Natomiast młodzież kl. VIII zgłasza się po deklarację i rozpocznie od marca półtoraroczne przygotowanie do Bierzmowania
 7. W związku z poświęceniem tydzień temu figury Św. Rity będzie można składać prośby na kartkach do przygotowanej skarbonki, które będziemy odczytywać podczas nabożeństwa każdego 22 dnia miesiąca. Tak samo będzie przygotowana skarbonka na prośby do MB Nieustającej pomocy, które będą odczytywane w każdą środę podczas nowenny.
 8. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła firmie Krispol, Pani Małgorzacie Zakrystiance i Panu Mirkowi Kościelnemu, Panu Andrzejowi za pomoc w Kościele; PZC. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Po każdej Mszy Św. dzisiaj i za tydzień zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji.
 9. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć zestawy kolędowe, breloczki i płaskorzeźby ze Św. Krzysztofem, obrazki i Modlitewniki do Św. Rity, a wodę święconą w Zakrystii.
 10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin + Bogdan Potaszników l. 60 z ul. Leskiego 38. Pomódlmy się za jego Dusze i za wszystkich naszych bliskich Zmarłych. Dobry Jezu, a nasz Panie.
 11. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.