Menu Zamknij

VI Niedziela Zwykła – 14. 02. 2021 r.

 1. Dobiega końca dość długi karnawał. Był już tłusty czwartek, we wtorek śledzik, a w Środę Popielcową rozpocznie się Wielki Post.
 2. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

  • Dzisiaj Św. Walentego – czyli Walentynki – Wszystkim Zakochanym: Małżonkom, Narzeczonym, żyjącym w związkach niesakramentalnych życzymy przez wstawiennictwo Św. Walentego pogłębienia miłości, która jest wielkim darem, ale również ogromnym zadaniem. Na znak że bardzo się kochacie możecie się teraz pocałować, ale Panowie, żeby na tym się nie skończyło. W domu wręczyć piękny bukiet kwiatów i powiedzieć jesteś najlepsza, najpiękniejsza na świecie i bardzo Cię kocham;
  • we wtorek – Litania do Św. JPII.;
  • w środę – 17.02 – przypada Popielec, który rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Msze Św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.30, 17.00, 18.00 i 19.00. Obowiązuje nas post ścisły: dwa razy lekki posiłek i raz do syta oraz nie spożywamy mięsa. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W środę popielcową i w I Niedzielę Wielkiego Postu każda Rodzina otrzyma skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które przyniesiemy w Wielką Sobotę na poświęcenie pokarmów;
  • w czwartek – po Mszy Litania do Św. Krzysztofa;
  • w sobotę – Wieczernik od godz. 16.45. Adoracja o 17.30. Serdecznie Zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.

 4. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 9.00 i 18.30. Dzieci otrzymają specjalne obrazki, a na koniec będą nagrody. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pokutnym nabożeństwie, również Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. 5 – Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w Każdą Niedzielę o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy na to piękne Nabożeństwo, w którym wyśpiewujemy to wszystko co wycierpiał Pan Jezus i Matka Bolesna. Kazania Pasyjne będzie głosił Ks. Krzysztof.
 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. mogą zdawać pytania z małego katechizmu w tygodniu rano o 9.00 lub wieczorem o 18.30. A kto chce może zdawać w szkole u swoich katechetów jak to czynią niektóre Dzieci.
 6. Parafialna Poradnia Prawna czynna w sobotę o godz. 11.00. po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 7. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: P. Zakrystiankom, PZ Caritas za prowadzenie programu ?SPIŻARNIA?, za transmisje. Serdeczne Bóg za wszystkie ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafialne. W przyszłą Niedzielę jest taca budowlana.
 8. Kronika żałobna:
  W minionym tygodniu odeszedł do wieczności nasz Parafianin:
  • + Marcin Urbański l. 42 z ul. Guderskiego 24. Pomódlmy się za Niego i wszystkich zmarłych z naszych Rodzin.
 9. Dziękujemy wszystkim za przychodzenie do Kościoła w maseczkach.
 10. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.