Menu Zamknij

VII Niedziela Zwykła – 19.02.2023

 1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • jutro  po Mszy Św. Litania do Św. Józefa;
  • we wtorek  Po Mszy Litania do Św. JPII;
  • w środę  22.02  przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Msze Św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.30, 17.00, 18.00 i 19.00. Obowiązuje nas post ścisły: dwa razy lekki posiłek i raz do syta (od 18 – 60 roku życia) oraz nie spożywamy mięsa( od 14 roku życia). Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W środę popielcową p i w I Niedzielę Wielkiego Postu każda Rodzina otrzyma skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które przyniesiemy w Wielką Sobotę na poświęcenie pokarmów. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.
 2. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 9.00 i 18.30. Dzieci otrzymają specjalne obrazki, a na koniec będą nagrody. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pokutnym nabożeństwie, również Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania
 3. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w Każdą Niedzielę o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy na to piękne Nabożeństwo, w którym wyśpiewujemy to wszystko co wycierpiał Pan Jezus i Matka Bolesna. Kazania Pasyjne będzie głosił Ks. Marek. – w czwartek ? Litania do Św. Krzysztofa.
 4. Msza Św. w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek rano i wieczorem w Kaplicy.
 5. Biuro parafialne czynne o 9.00 i 18.30, w Środę Popielcową nieczynne
 6. Katecheza Dzieci Komunijnych rozpocznie się od marca
 7. Msza Św. i Katecheza dla Młodzieży do Bierzmowania dzisiaj o godz. 18.00. Natomiast młodzież kl. VIII zgłasza się po deklarację do Ks. Marka i rozpocznie od marca półtoraroczne przygotowanie do Bierzmowania.
 8. Spotkanie Grupy 50 + w sobotę o godz. 14.00.
 9. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła firmie Krispol, Pani Magdzie i Ewie Woroneckim. P. Mirkowi Kościelnemu, Pani zakrystiance i Panu Andrzejowi za pomoc w Kościele; PZC za program spiżarnia. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę budowlaną i wpłacane na konto parafialne. Dzisiaj po Mszy zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.
 10. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.