VII Niedziela zwykła 23.02.2020 r.

 1. Dobiega końca i tak dość długi karnawał. Był już tłusty czwartek, we wtorek śledzik, a w Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post.
 2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • we wtorek – 25.02. Po Mszy Św. Litania do Św. Jana Pawła II,
  • w środę – 26.02 Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Msze Św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.30, 17.00, 18.00, 19.00. Obowiązuje nas post ścisły: dwa razy lekki posiłek i raz do syta oraz nie spożywamy mięsa. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W środę popielcową i w I niedzielę Wielkiego Postu każda Rodzina otrzyma skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które przyniesiemy w Wielką Sobotę na poświęcenie pokarmów.
  • w czwartek – 27.02 po Mszy Św. Litania do Św. Krzysztofa,

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: dużo zdrowia, Błogosławieństwa Bożego Opieki Matki i Świętego Krzysztofa.

 3. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w każdą Niedzielę o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy na to piękne Nabożeństwo, w którym wyśpiewujemy to wszystko co wycierpiał Pan Jezus i Matka Bolesna. Kazania Pasyjne będzie głosił Ks. Maciej
 4. Zamawiajmy Msze Św. w różnych intencjach: z okazji urodzin, imienin, rocznic ślubu, o zdrowie, o szczęśliwe rozwiązanie, o szczęśliwą podróż, o szczęśliwe zdanie egzaminu na prawo jazdy i innych egzaminów, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski, pamiętajmy o naszych zmarłych.
 5. Wyjazd Ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.30.
  Próba Chórku Dziecięco – młodzieżowego w sobotę o godz.11.00.
 6. Poradnia prawna i neurologopedyczna czynne w sobotę o godz.11.00 po umówieniu telefonicznym.
 7. Katechezy dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w środę nie będzie; dla młodzieży kl. ponadpodstawowych przygotowujących się do Bierzmowania w czwartek o 18.30.
 8. Trening Parafialnej Szkółki Piłkarskiej w sobotę o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy chłopców do od 6 – 12 lat, aby zapisywali się do szkółki piłkarskiej. Koszt tylko 15 zł miesięcznie za wynajem sali.
 9. Dzisiaj o godz. 16.00 w Kościele Św. Andrzeja Boboli w Gdyni Obłużu pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa odbędzie się Uroczystość 33 Rocznicy powstania Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis Archidiecezji Gdańskiej. Serdecznie zapraszamy Braci z Naszej Parafii ze Sztandarem, ale również wszystkich, którzy brali udział w Pielgrzymkach Św. Jana Pawła II do Polski
 10. W minionym tygodniu Skarbnicy Parafialni uzbierali 5 755 zł. Skarbnikom za wielki trud, a Wam za ofiary złożone i wpłacane na konto serdeczne Bóg zapłać. Zbiórka na ul. Guderskiego 1, 2, 3, 4, 5, 7 ,9, 11, 13 oraz Świętokrzyska 134 będzie w tym tygodniu
 11. Na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl jest cykl Rozważań na Wielki Post.
 12. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć kalendarze parafialne na Rok 2020, prasę katolicką.
 13. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kaplicy i Kościoła, PZ Caritas za prowadzenie programu SPIŻARNIA.
VII Niedziela zwykła 23.02.2020 r.
Przewiń na górę